Україна на Олімпіаді-2018. Хто є хто
33 атлети представлятимуть Україну на XXIІI зимових Олімпійських іграх в корейському Пхьончхані. Саме стільки спортсменів виконали умови кваліфікаційного відбору міжнародних федерацій і увійшли наразі до заявки Олімпійської збірної України. Одразу зауважимо, що це найменша за кількістю команда в історії виступів України на зимових Олімпіадах. Менше 40-а олімпійців у нас було лише на перших зимових Іграх за часів незалежності в 1994 році.
Наші олімпійці змагатимуться у 9 з 15 видах спорту: у біатлоні (11), фігурному катанні (4), санному спорті (6), фрістайлі (3), лижних гонках (4), гірськолижному спорті (2), сноубордингу (1), скелетоні (1) і лижному двоборстві (1). Нагадаємо, що ХХІІI зимові Олімпійські ігри відбудуться у Пхьончхані з 9 по 25 лютого 2018 року.
БІАТЛОН
Юлія Джима
Наразі вона на 16 місці у загальному заліку Кубка світу. Найкращі результати сезону: 3 місця в індивідуальній гонці та спринті (Остерсунд), 4 місце в індивідуальній гонці (Рупольдинг), 6 місце в гонці переслідування (Гохфільцен). 27-річна Джима лідер нашої збірної, яка матиме реальні медальні шанси в кожній гонці. Також вона гарантований учасник естафетної четвірки. На жаль, в січні перехворіла і стан її готовності до Ігор поки що під питанням.
Олена Підгрушна
У загальному заліку Кубка світу на 42 місці. Найкращі результати сезону: 9 місце у гонці переслідування (Остерсунд). Зараз лікується від важкої застуди в Києві. Тренери вважають, що в Пхьончхані наш капітан буде запасною. Якщо швидко відновить форму, може побігти естафету.
Валентина Семеренко
У загальному заліку Кубка світу на 14 місці. Найкращі результати сезону: 4 місце в індивідуальній гонці (Остерсунд), 5 місце в індивідуальній гонці (Рупольдінг), 7 місце в спринті (Ансі), 11 місце в мас-старті (Антхольц). В топ-3 за влучністю стрільби. Бігтиме усі можливі гонки, претендент на медаль, основна в естафетній четвірці.
Віта Семеренко
У загальному заліку Кубка світу на 10 місці. Найкращі результати сезону: 3 місце в спринті (Ансі), 3 місце в гонці переслідування (Обергоф), 4 місце в спринті (Гохфільцен), 8 місце в гонці переслідування (Ансі). Наша головна медальна надія в особистих гонках. Насамперед, в спринті і пасьюті. Бігтиме обидві естафети.
Анастасія Меркушина
Залік Кубка світу: 32 місце. Кращий результат сезону: 12 місце в мас-старті (Рупольдінг). Володію унікальною скорострільністю. Отримає шанс в одній з особистих гонок. Поки що саме вона четвертий учасник нашої естафети, а не Підгрушна.
Ірина Варвинець
Залік Кубка світу: 46 місце. Кращий результат сезону: чемпіонка Європи в спринті та віце-чемпіонка в гонці переслідування. Зараз перебуває у чудовій формі, тому логічно, якщо бігтиме першу гонку в Пхьончхані (спринт, 10 лютого).
Сергій Семенов
У загальному заліку Кубка світу на 74 місці. Найкращий результат сезону: 22 місце в спринті (Обертіллах). Проводить невдалий сезон. Причина – проблеми зі здоров’ям. Втім, естафету бігтиме точно. В гонках успіхом буде потрапляння в топ-20.
Артем Прима
У загальному заліку Кубка світу на 40 місці. Найкращий результат сезону: 5 місце в спринті на ЧЄ. Бігтиме усі гонки. Топ-20 – його межа. Має стати лідером в естафеті.
Дмитро Підручний
У загальному заліку Кубка світу на 33 місці. Найкращий результат сезону: 5 місце в гонці переслідування (Обергоф), 10 місце в спринті (Обергоф). Перший номер чоловічої збірної. Здатен на великий сюрприз, але навряд чи добереться до медалей. Ще один лідер в естафеті.
Володимир Сємаков
Залік Кубка світу: 63 місце. Найкращий результат сезону: 12 місце в спринті (Антхольц). Головне завдання – успішно пройти свій етап в естафеті.
Артем Тищенко
Запасний. Не може подолати кризу, яка триває вже третій рік.
ФРІСТАЙЛ
Олександр Абраменко (акробатика)
Найкращий результат сезону: 2 місце на етапі Кубка світу (Лейк-Плесід). Наш єдиний претендент на медалі не в біатлоні. Остаточно відновився після травми і набрав відмінну форму. Зважаючи на рівень конкуренції, Абраменку мало ідеально стрибати, бажано аби ще й помилялись суперники.
Ольга Полюк (акробатика)
Завдання – пробитися до фіналу. А там вже як пощастить. Ольга – досвідчена спортсменка (це для неї вже третя Олімпіада), тому виправдань на хвилювання не зрозуміємо.
Тетяна Петрова (могул)
Перша українка в олімпійському могулі (це мікс зі спуску та стрибків). Потрапляння в топ-30 вважатиметься для неї величезним успіхом.
ЛИЖНІ ГОНКИ
Тетяна Антименко
Досвідчена 36-річна лижниця. Виступатиме в кількох гонках. Мета – потрапити в топ-40 в особистих гонках.
Марина Анцибор
Ще одна досвідчена спортсменка. Спробує покращити свої результати на двох попередніх Олімпіадах. Наприклад, в спринті.
Олексій Красовський
Лідер нашої збірної. Точно бігтиме спринт, командний спринт і скіатлон. Топ-30 – межа мрій.
Андрій Орлик
Напарник Красовського в командному спринті. Це і буде для нього головний старт в Пхьончхані.
ГОРНОЛИЖНИЙ СПОРТ
Іван Ковбаснюк
Виступатиме в п’яти дисциплінах: слаломі, гіганті, супергіганті, швидкісному спуску і комбінації. Спробує хоча б в одному з видів пробитися в топ-30.
Ольга Книш
Виступатиме в слаломі і гіганті. Головне – просто фінішувати.
ЛИЖНЕ ДВОБОРСТВО
Віктор Пасічник
Завдання – покращити результат Сочі-2014, де наш двоєборець посів 30-е місце. Чому так скромно? На жаль, за чотири роки в Україні так і не виріс гідний конкурент Віктору.
САННИЙ СПОРТ
Олена Стецьків (одиночка)
Принципове завдання для усіх наших саночників – покращити власні результати минулої Олімпіади. На більше, з огляду на рівень нашого інвентарю, ми не претендуємо. Скажімо, Олена в Сочі-2014 була 26-ю.
Олена Шхумова (одиночка)
Шхумова фінішувала в Сочі 31-ю, хоча мала потрапляти в першу двадцятку.
Андрій Мандзій (одиночка)
Лідер нашої чоловічої збірної планує посісти місце у топ-30.
Антон Дукач (одиночка)
Дебютант Олімпіади. Для нього головне досвід, а не місце.
Роман Захарків - Олександр Оболончик (двійка)
Готові поборотися за топ-20. Також від них залежатиме і успіх нашої команди в естафеті. В цьому виді Україна вперше націлена пробитися у першу десятку.
СНОУБОРДИНГ
Аннамарі Данча
Для неї це вже третя Олімпіада. Нещодавно на етапі Кубка світу вона посіла 8-е місце, продемонструвавши чудову готовність до Ігор. В загальному заліку Кубка світу українка 20-а. В Пхьончхані Аннамарі для початку планує подолати кваліфікацію, а там як пощастить.
СКЕЛЕТОН
Владислав Гераскевич
19-річний Гераскевич – перший українець, який виступатиме в скелетоні на Олімпіада. На етапі Кубку світу він посів високе 15-е місце, а це значить, що в Пхьончхан він їде не просто так. Гераскевич може стати автором одного з приємних сюрпризів на цих Іграх.
ФІГУРНЕ КАТАННЯ
Олександра Назарова – Максим Нікітін (танці на льоду)
Головна надія України у цьому виді спорту. В рейтингу вони 20-і, а на нещодавньому чемпіонаті Європи в Москві посіли 11-е місце. В Пхьончхані повинні не опуститися нижче топ-20.
Анна Хниченкова (одиночне катання)
На чемпіонаті Європи показала 23-й результат. На Олімпіаді 23-річній Анні доведеться стрибнути вище голови аби вийти у фінал (довільну програму).
Ярослав Паніот (одиночне катання)
Для 20-річного Паніота ця Олімпіада можливість набратися досвіду і заявити про себе. Турнірних цілей ніяких немає.
Святослав Василик, Київ