Шахи: втома стала на заваді Анні Музичук у грі за «бронзу» Кубка світу
У матчі за «бронзу» їй протистояла китаянка Тань Чжун’ї. У першій партії, де Анна грала чорними, вона досить упевнено досягла нічийного результату. У другій зустрічі Музичук білими невдало розіграла російську партію. Довелося оборонятися, але вона знову досягла мирного підсумку.
У перебої львів’янку, однак, важко було впізнати. Граючи білими, вона обрала інший варіант проти російської партії. Починаючи з 13-го ходу, білі почали припускатися помилок. Хоча Музичук могла ще тримати позицію, але потрапила до жахливого цейтноту і врятувати партію не змогла.
Чорними фігурами Анна зупинила вибір на контргамбіті Альбіна. Цей початок вважається ризикованим, а третій хід чорних майже ніколи не зустрічався на практиці. У підсумку - вже після сьомого ходу для чорних все було абсолютно безнадійно. Але китайська шахістка у виграшній позиції оголосила вічний шах, який давав їй перемогу у матчі – 2,5:1,5.
На мій погляд, причиною поразки львів’янки стала певна заспокоєність після того, як вона забезпечила вихід до турніру претенденток. Тобто, головне завдання українка виконала. А втома далася взнаки.
У матчі за право заволодіти Кубком зустрілися дві росіянки - Олександра Горячкіна та Олександра Костенюк. Молодша Горячкіна останнім часом показувала чудові результати, проте теж страшенно втомилася. У першій партії вона білими переграла опонентку в чудовому стилі. Проте стала помилятися, упустила спочатку виграш, а потім і нічию.
Відігратися чорними у Горячкіної не було вже ані сил, ані наснаги. Добре, що Костенюк в абсолютно виграшній позиції запропонувала нічию. А це означало, що старша Олександра перемогла в матчі - 1,5:0,5 і здобула Кубок світу.
У картярів є такий вираз: «Щастя фраєра яскравіше за сонце!» Можливо, застосувати цей вислів стосовно Костенюк буде не зовсім справедливо, адже вона перемогла на турнірі без жодного перебою. Але факт є фактом. Москвичка у трьох партіях (проти нашої Марії Музичук, росіянок Валентини Гуніної та Горячкіної) мала математично програшні позиції. У них вона отримала два з половиною очка, хоча й одного було б забагато.
У чоловіків сталася велика несподіванка. У півфіналі Ян-Кшиштоф Дуда з Польщі переграв чемпіона світу норвежця Магнуса Карлсена. Поляк мав певну ініціативу протягом усього матчу. Та чемпіон добре захищався, доки у другій додатковій партії білими несподівано поступився. Загальний рахунок – 2,5:1,5 на користь Дуди.
Другим фіналістом став росіянин Сергій Карякін, який подолав співвітчизника Володимира Федосеєва з рахунком – 1,5:0,5. Дуда та Карякін забезпечили собі вихід до турніру претендентів.
Петро Марусенко, міжнародний майстер.
На фото: Анна Музичук/chessvibes.com.