Марія Музичук - найкраща серед жінок на шаховому турнірі в Гібралтарі
Зазначимо, що українці в цих змаганнях не пасуть задніх.
2004 року розділив перемогу ще з трьома шахістами Захар Єфименко з Мукачевого. Через сім років блискуче посів перше місце львів’янин Василь Іванчук, який набрав 10 очок з 11-ти! Ще краще виступали наші дівчата. Двічі розділила звитягу одеситка Наталія Жукова - у 2006-у та 2010 роках. Чисті перемоги здобували львів’янки Марія Музичук (2014) та її сестра Анна (2016).
На жаль, пандемія коронавірусу скасувала багато змагань. У тому числі й шаховий фестиваль у Гібралтарі. Останній турнір пройшов 2020 року. І от багаторічний директор фестивалю гросмейстер Стюарт Конквест вигадав нову форму змагань. Власне, «битва статей» проводилася і раніше. Але вона проходила в межах турніру, як розважальний захід.
Цього року битва стала основним і єдиним заходом фестивалю. Дві команди грали матчі десять на десять за так званою «шевенінгенською системою». Тобто, кожний член однієї команди по черзі зустрічається з шахістами іншої.
Жіноча команда мала назву «Піа», за іменем найдосвідченішої учасниці шведки Крамлінг. Звичайно, склад жінок був досить пристойним. За них грали (крім самої Крамлинг): Марія Музичук (Україна), Жансуя Абдумалік (Казахстан), Антоанета Стефанова (Болгарія), Ніно Бцілашвілі (Грузія) , Гюнай Мамадзаде (Азербайджан) та інші шахістки.
У чоловіків склад був досить скромним. Команду назвали «Сабіно» на честь італійського гросмейстера Брунелло. Представники сильної у підсумку всеж таки перемогли із загальним рахунком 56:44.
Візначимо все ж, що Марія Музичук була найкращою серед жінок. Вона виграла 3 партії та 7 зіграла унічию. Це - 6,5 очка з 10-ти. До того ж, Музичук-молодша на 5 пунктів поліпшила свій рейтинг. І тепер у поточному коефіцієнті Ело вона вийшла на шосте місце у світі.
Петро Марусенко, міжнародний майстер.
На фото: Марія Музичук/Укрінформ.