Шевченко став президентом УАФ: перші кроки нового керманича асоціації
93 делегати УАФ підтримали кандидатуру Андрія Миколайовича під час виборів нового президента. Це означає, що саме Шевченко керуватиме УАФ протягом наступних п’яти років. Під час свого виступу він уже встиг розповісти про свої плани, а в статусі президента - призначити нових віцепрезидентів асоціації. Про найцікавіше з конгресу УАФ читайте в матеріалі від Укрінформу.
Зірковий склад у будинку футболу
За пів години до початку конгресу в УАФ почали з’їжджатися легенди українського футболу і за сумісництвом - члени асоціації. Олег Блохін, Ігор Бєланов, Віталій Кварцяний, Микола Павлов - це лише частина людей, які вже дуже скоро братимуть участь у конгресі. Блохін зайшов до будинку футболу бадьоро, але фактично відмовився відповідати на запитання журналістів. “Мене запросили на конгрес, але я не голосуватиму”, - сказав перший український володар Золотого м’яча.
Делегати конгресу обмінюються думками щодо майбутніх виборів. Журналісти намагаються зібрати коментарі, але безрезультатно. Аж раптом у полі зору з’являється президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт. Він запевнив, що повністю підтримує Андрія Шевченка у прагненні очолити УАФ.
О 12-й за регламентом розпочався конгрес УАФ, тому журналісти вже сидять на своїх місцях, споглядаючи за трансляцією з місця подій. Після процедурних моментів слово дали поки що кандидату в президенти асоціації Андрію Шевченку.
9 пунктів Шевченка
Андрій Миколайович розпочинає свою промову українською мовою, а це не могло не сподобатися українським ЗМІ. На спеціалізованому екрані з’являється презентація програми Шевченка. Андрій Миколайович наголошує на викликах, які стоять перед українським футболом. Варто виокремити війну і, як наслідок, масовий відтік дітей і легіонерів з країни. Шевченко також акцентує на непрозорості у діяльності УАФ.
Окремо і, крім того, декілька разів Шевченко наголошує на проведенні аудиту діяльності асоціації за останні 9 років. Після цього Андрій завершує виступ і сідає на своє місце в очікуванні голосування. 93 голоси за Шевченка дозволяють йому очолити УАФ. За статутом президент повинен далі вести конгрес, чим власне він і зайнявся.
Перші рішення Шевченка
Після оголошення результату Шевченко сідає на місце президента УАФ і пропонує делегатам проголосувати за низку організаційних рішень. Кількість віцепрезидентів УАФ зменшується з 14 до 3. Головний тренер збірної України Сергій Ребров, голова Федерації футболу Львівської області Олександр Шевченко і юрист Павло Бойчук стають віцепрезидентами.
Зайнятий Шевченко і комунікабельний Ребров
Шевченко виходить на імпровізовану сцену і готується відповідати на запитання. Відчувається, що він дещо нервує, хоч і намагається приховати це. Шевченко запевняє, що повністю впевнений у своїй команді. Крім того, він вчергове наголошує, що розуміє кількість викликів на новій посаді й знає, як їх подолати. Близько 20 журналістів намагаються поставити запитання, але Андрій Миколайович каже, що змушений йти на засідання виконкому УАФ. У притаманному для себе стилі він коректно перепрошує, обіцяє організувати пресконференцію і прощається.
“Я працював над національними збірними усіх років, тому із задоволенням прийняв пропозицію Шевченка. Я контролюватиму інститут усіх збірних України у всіх вікових категоріях Мова про U-17, U-19, U-21 і національну збірну. В планах є ще створення команди U-16. Ми працюємо над рішеннями стосовно цього. Я погодився на це і розумію ступінь своєї відповідальності. На сьогоднішньому виконкомі ми окреслили цілі й завдання, рішення яких ми вже підготуємо на наступний виконком”, - розповів Ребров.
Віталій Ткачук, Київ