Збірна України з футзалу на чемпіонатах світу: історичний екскурс

Напередодні старту збірної України з футзалу на чемпіонаті світу 2024 року в Узбекистані пригадаємо виступи національної команди на мундіалях.

Як нагадує УАФ, до цього збірна України з футзалу брала участь у фінальних частинах світових першостей п'ять разів, передає Укрінформ.

Іспанія-1996

Уперше це сталося 1996 року в Іспанії, де на Україну чекало найвище її досягнення - четверте місце. Тоді в першому груповому раунді наша команда посіла другу позицію, випередивши Єгипет та Австралію, та вийшла до другого етапу, де знов-таки була другою - вищою за Уругвай та Нідерланди. На жаль, у півфіналі українці поступилися іспанцям - 1:4.

Ι груповий раунд

Україна - Австралія - 11:2

Іспанія - Україна - 4:1

Україна - Єгипет - 10:3

Турнірне становище

1. Іспанія - 9 очок. 2. Україна - 6 очок. 3. Єгипет - 3 очки. 4. Австралія - 0 очок.

ΙΙ груповий раунд

Нідерланди - Україна - 4:4

Україна - Бразилія - 2:2

Україна - Уругвай - 5:3

1. Бразилія - 7 очок. 2. Україна - 5 очок. 3. Уругвай - 3 очки. 4. Нідерланди = 1 очко.

1/2 фіналу

Іспанія - Україна — 4:1

Тайвань-2004

Удруге збірна України з футзалу вийшла до фінальної частини чемпіонату світу 2004 року. Змагання проходили на Тайвані, і наша команда посіла шосте підсумкове місце. Знов-таки, українцям вдалося пройти перший груповий раунд, випередивши Єгипет і Тайвань, а от у другому «синьо-жовті» посіли третє місце, пропустивши вперед Бразилію та (лише за різницею забитих і пропущених м'ячів) Аргентину.

Іспанія — Україна - 2:0

Єгипет - Україна - 4:5

Україна - Тайвань - 7:2

1. Іспанія - 9 очок. 2. Україна - 6 очок. 3. Єгипет - 3 очки. 4. Тайвань - 0 очок.

Бразилія - Україна - 6:1

Україна — США — 3:1

Україна - Аргентина - 0:0

1. Бразилія - 9 очок. 2. Аргентина - 4 очки. 3. Україна - 4 очки. 4. США - 0 очок.

Бразилія-2008

Наступним чемпіонатом світу для збірної України з футзалу став мундіаль 2008 року у Бразилії. Наша команда відмінно провела перший груповий раунд, посівши у своїй п'ятірці перше місце - три перемоги й одна нічия. А от другий раунд виявився провальним - три матчі, жодної перемоги й остання позиція у групі. Загалом же - восьме підсумкове місце.

Україна - Гватемала - 6:2

Аргентина - Україна - 2:2

Україна - Єгипет - 5:1

Україна - Китай - 4:2

1. Україна - 10 очок. 2. Аргентина - 10 очок. 3. Гватемала - 6 очок. 4. Єгипет - 3 очки. 5. Китай - 0 очок.

Україна - Італія - 0:4

Україна - Іран - 4:5

Бразилія - Україна - 5:3

1. Бразилія - 9 очок. 2. Італія - 4 очки. 3. Іран - 4 очки. 4. Україна - 0 очок.

Таїланд-2012

Наступним світовим форумом, в якому брала участь збірна України з футзалу, став чемпіонат у Таїланді 2012 року. На цій першості синьо-жовтим до повторення свого найкращого досягнення не вистачило лише кроку — підсумкове п'яте місце. Українці відмінно подолали груповий раунд, посівши першу сходинку у своєму квартеті - дві перемоги й одна нічия. Наша команда вийшла в 1/8 фіналу, де переграла Японію. А от у чвертьфіналі збірна України поступилася Колумбії й вибула з боротьби за медалі.

Груповий раунд

Україна - Парагвай - 3:3

Таїланд - Україна - 3:5

Коста-Рика - Україна — 1:6

1. Україна - 7 очок. 2. Парагвай - 4 очки. 3. Таїланд - 3 очки. 4. Коста-Рика - 3 очки.

1/8 фіналу

Україна - Японія - 6:3

1/4 фіналу

Колумбія - Україна - 3:1

Колумбія-2016

І вп'яте збірна України завітала на чемпіонат світу з футзалу 2016 року, приїхавши в гості до свого кривдника на попередньому мундіалі — Колумбії. Цей виступ синьо-жовтих став найгіршим у їхній історії — 13-те підсумкове місце. Хоча у груповому раунді українці виступили непогано, посівши друге місце й поступившись лише тодішнім чинним чемпіонам світу - бразильцям. Та й в 1/8 фіналу наша збірна теж змогла нав'язати гідну боротьбу Аргентині і програла лише в овертаймі.

Україна - Бразилія - 1:3

Україна - Мозамбік - 4:2

Австралія - Україна - 1:3

1. Бразилія - 9 очок. 2. Україна - 6 очок. 3. Австралія - 3 очки. 4. Мозамбік - 0 очок.