Перші навчання для тренерів з адаптивного спорту пройшли у Києві

Перші навчання для тренерів з адаптивного спорту пройшли у Києві

Укрінформ
Створення умов для відновлення та повернення до активного життя осіб з інвалідністю, ветеранів війни через фізичну культуру і спорт - один із пріоритетних напрямків діяльності Міністерства молоді та спорту України.

Як повідомляє пресслужба Мінмолодьспорту, однією зі складових цієї роботи є підготовка кваліфікованих тренерів, які володіють вміннями та навичками інклюзивного відновлення через залучення до адаптивного спорту, передає Укрінформ.

У столиці України пройшло навчання тренерів з адаптивного спорту, яке організовало Міністерством молоді та спорту України у партнерстві з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки уряду Іспанії у співпраці з державною установою «Спорт для всіх».

Відео дня

«Міністерство молоді та спорту й надалі залишається відданим забезпеченню доступу до інклюзивного та адаптивного спорту по всій Україні. Цей тренінг - перший у своєму роді - є важливою моделлю того, як ми можемо розвивати місцеву експертизу й досягати реальних змін на місцях. Ми пишаємося співпрацею з ПРООН та урядом Іспанії у розширенні можливостей для відновлення, стійкості та гідності» - підкреслив у зверненні до учасників міністр молоді та спорту України Матвій Бідний.

У заході взяли участь 26 тренерів. Усі вони працюють безпосередньо із людьми з інвалідністю, серед яких - ветерани війни та цивільні, які зазнали травм від вибухонебезпечних предметів.

Метою навчання стало підвищення рівня підготовки тренерів з прифронтових та постраждалих від війни регіонів, зокрема з Миколаївської, Херсонської та Харківської областей, посилення спроможності надавати якісні послуги в межах роботи адаптивних клубів.

Два дні навчання включали в себе теоретичну частину, яка охоплювала інклюзивні методи тренерської роботи, психологічну складову взаємодію з людьми з інвалідністю та найкращі практики реабілітації. Так, на базі Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного, тренери взяли участь у практичних демонстраціях фізичних вправ та комплексу занять за видами спорту, адаптованими під потреби людей з інвалідністю та ветеранів війни.

До заходу також долучилася радниця - Уповноважена Президента України з питань безбар'єрності Тетяна Ломакіна, яка зазначила: «Через такі ініціативи ми доводимо, що кожна людина - незалежно від її фізичного стану чи життєвого досвіду - може бути залученою до активного життя та повномірної участі у житті громади. Адаптивний спорт створює простір, у якому залучення всіх, хто бажає, стає не просто наміром, а щоденною реальністю».

Після завершеня заходу учасникам тренінгу було вручено сертифікати про навчання та передано спеціалізований спортивний інвентар для підтримки і проведення тренувань в адаптивних клубах.

Читайте також: Українська збірна за день здобула 16 медалей на Іграх Нескорених

Христофорос Політіс, заступник Постійного представника ПРООН в Україні, зазначив: «Обладнання, яке ми передаємо, є не лише функціональним, а й символізує нашу спільну відданість інклюзивному відновленню. Адаптивний спорт - це не лише фізична реабілітація. Це про надію, підтримку та можливість знову знайти себе й повернутися до активного життя після пережитої травми».

Проєкт реалізується у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Фото: mms.gov.ua.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: