ОБСЄ констатує зростання насильства проти журналістів
Про це заявив на засіданні постійної Ради ОБСЄ у Відні представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір у своїй доповіді, присвяченій 20-річчю Мандату представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ держав-учасниць, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Насильство і погрози щодо журналістів знаходяться на підйомі у багатьох частинах регіону ОБСЄ", - заявив Дезір, запевнивши, що безпека журналістів його головний пріоритет.
Він зазначив, що за менш ніж чотири місяці, які він обіймає цю посаду, у регіоні ОБСЄ було вбито чотирьох журналістів: Кіма Уолла в Данії, Орубу і Халлу Баракат у Туреччині, Дафну Каруану Галіцію на Мальті. Він підкреслив нагальну необхідність того, щоб держави-члени ОБСЄ вели боротьбу з безкарністю й активізували свої зусилля на захист й заохочення свободи засобів масової інформації, особливо у тому, що стосується безпеки журналістів.
"Після прийняття Мандату 20 років тому багато держав-учасниць зміцнили свої правові рамки щодо захисту свободи ЗМІ й скористалися можливостями цифрових ЗМІ для розширення участі громадянського суспільства, плюралізму й доступу до інформації. Але у багатьох відношеннях свобода ЗМІ нині під більшою загрозою, ніж будь-коли з моменту створення Офісу", - сказав Дезір.
Він підкреслив необхідність захисту свободи ЗМІ в боротьбі з тероризмом і екстремізмом, нагадавши про те, як звинувачення у підтримці тероризму використовуються для арешту й переслідування журналістів.
"Свобода ЗМІ й безпека не повинні бути в опозиції в ОБСЄ. Сьогодні понад 170 журналістів перебувають під вартою по всьому регіону ОБСЄ, хоча зосереджені у кількох країнах. Я невпинно закликаю до їх звільнення", - сказав він, не назвавши країни.
Дезір вступив на посаду 19 липня 2017 року, відтоді в Офіс надійшло 109 повідомлень про випадки порушення свободи ЗМІ у 31 з 57 держав-учасниць ОБСЄ. Переважна більшість їх стосувалася безпеки журналістів і права на свободу у роботі.