Гончаренко закликає колег у ПАРЄ сприяти звільненню Сущенка

Гончаренко закликає колег у ПАРЄ сприяти звільненню Сущенка

Укрінформ
Заступник голови парламентської фракції «Блок Петра Порошенка», член Постійної делегації у ПАРЄ Олексій Гончаренко закликав іноземних парламентаріїв сприяти звільненню незаконно засудженого в Росії власного кореспондента Укрінформу Романа Сущенка.

Про це Гончаренко повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Закликав колег по ПАРЄ сприяти звільненню нашого політв'язня Романа Сущенка... Роман - кореспондент Укрінформу, потрапив в ув'язнення в 2016 році. ФСБ вважає, що він шпигун, а не журналіст. Для ФСБ усі, хто хоч трохи говорить правду, - шпигуни», - зазначив Гончаренко.

Текст свого допису він проілюстрував фотокопією листівки, виготовленої на основі картини «Лефортово», яку Сущенко написав в ув'язненні. Такі листівки нардеп подарував іноземним парламентаріям із проханням сприяти звільненню українських політв'язнів, зокрема - Романа Сущенка.

«В ув'язненні Роман малює, по пам'яті та за допомогою всього, що потрапляє під руку, свої найулюбленіші пейзажі. Наприклад, ця картина була намальована кульковою ручкою, чаєм, олівцем і цибулею. Його родичі зробили листівки, які я роздав своїм колегам по ПАРЄ. Попросив їх після повернення додому порушити питання українських політв'язнів і, особливо, нашого Романа, в своїх парламентах. Нам треба привертати якнайбільше уваги до наших політв'язнів у Росії. Нам треба всім цивілізованим фронтом домогтися того, щоб наші незаконно затримані громадяни були на свободі», - уточнив Гончаренко.

Як повідомляв Укрінформ, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

Читайте також: Сущенко заявив, що розраховує на обмін

7 жовтня йому висунули обвинувачення у шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.

Мосміськсуд 4 червня засудив Сущенка до 12 років колонії суворого режиму. Скаргу на ухвалений вирок було подано 5 червня.

Раніше у середу, 12 вересня, Верховний суд Росії визнав законним вердикт Московського міського суду про 12 років ув'язнення для журналіста.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Актуально

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-