МЗС України має інформацію, куди можуть етапувати Сущенка

МЗС України має інформацію, куди можуть етапувати Сущенка

Укрінформ
У МЗС України мають інформацію, куди можуть етапувати незаконно засудженого в РФ кореспондента Укрінформу Романа Сущенка.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв’ю Укрінформу.

"На жаль, маємо месидж, куди Роман може бути переведений. Але спочатку ми будемо спілкуватися з дружиною Анжелою, з його родичами, а потім вже говоритимемо публічно", - заявив Клімкін.

За його словами, в МЗС України стежать за долею кожного українського політв’язня в Росії і працюють над їх визволенням. Зокрема, він зауважив, що в міністерстві є спеціальна платформа, де постійно оновлюється інформація про політв'язнів.

Клімкін повідомив, що під час його візиту до Варшави багато розмов було присвячено тому, що можна зробити для визволення українських політв’язнів із російських в’язниць.

"Маємо сказати чесно: ця хвиля через голодування й Олега (Сенцова), й Володі (Балуха) дала нам з нашими європейськими друзями дуже сильний емоційний поштовх. А зараз Росія каже: все добре, вони відмовилися від голодування, про що ви ще турбуєтеся? Відтак, нам потрібно утримати цю емоційну хвилю", - наголосив глава МЗС України.

Клімкін додав, що для цього застосовуються "відповідні механізми", про які він не хоче публічно говорити, оскільки Росія "знову включить свою пропаганду".

Як відомо, всього в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв'язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення "законним". 8 жовтня стало відомо про етапування Романа Сущенка до місця відбування покарання.

Українського режисера Олега Сенцова затримали в окупованому Росією Криму 10 травня 2014 року. У РФ його засуджено за сфабрикованим обвинуваченням у підготовці терактів до 20 років позбавлення волі.

У травні 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх політв'язнів Кремля. Він тримався 145 днів та заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.

Читайте також: Україна закликає ООН засудити Росію за ув'язнення Сущенка

Кримського фермера Володимира Балуха ФСБ Росії затримала 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі його будинку 90 патронів і кілька тротилових шашок. Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію - через прапор України, який висів у дворі його будинку.

Він оголосив безстрокове голодування 19 березня 2018 року. Після місяця повної відмови ув'язненого від їжі кримський архієпископ УПЦ КП Климент переконав його вживати мінімальний набір продуктів (дві склянки вівсяного киселю, 50-70 грамів сухарів з чорного хліба і чай з медом).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Актуально

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-