Сущенко надіслав українській активістці у Латвії лист з малюнком
Тетяна Лазда передала копію листа і малюнка кореспонденту Укрінформу.
Лист Романа Сущенка до латвійської активістки Тетяни Лазди / Фото: Кудрін Олег, Укрінформ
«У мене все стабільно. Олівці забрали, фарби закінчилися, нові не видають, повертаюся до лефортовського стилю (тобто фарби з лушпиння цибулі, буряків і пасти з кулькової ручки - ред.)», - пише Сущенко.
Надісланий ним малюнок - небо, на якому яскраве сонце, трохи вкрите кількома хмарами.
Сущенко захоплююче розповів про багато життєвих епізодів. Про те, що на книжковому ярмарку в Парижі крім Андрія Куркова (який написав недавно листа Роману Сущенку) спілкувався з іншими українськими письменниками - Антоном Кушніром, Ларисою Денисенко, Марією Матіос. З інших паризьких спогадів - сердечні слова про українського співака, активіста Василя Сліпака, який виступав у столиці Франції і який пізніше загинув на фронті.
Також Роман Сущенко розповів про один власника паризького магазинчика, сім'я якого в 1960-х роках тікала з Алжиру. Цей продавець не став брати гроші за трикотажні футболки, які українські активісти в 2014 році купували для дітей-сиріт, жертв російської агресії на сході України. Наприкінці спілкування парижанин, виходець з Алжиру, сказав українській активістці: «Незалежність народу і Батьківщини дорого коштує, мадам».
Роман Сущенко згадав у листі про свої рідні місця - в Черкаській області: Тарасову гору в Каневі; Хатинку Шевченка в Моринцях; місто Сміла - в ньому знаходиться дитячий будинок, якому допомагає його спільний з адресатом знайомий, латвієць Інгус.
Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня 2016 року йому пред'явили обвинувачення в шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.
Мосміськсуд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув'язнення в колонії суворого режиму, 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення законним.
8 жовтня стало відомо про етапування Сущенка до місця відбування покарання. 7 листопада Федеральна служба виконання покарань (ФСВП) Росії повідомила посольству України в Москві, що Сущенка етапували до колонії № 11 в Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, селище Утробіно).