Роман Сущенко зняв з будівлі Укрінформу плакат #ВОЛЮСУЩЕНКУ

Роман Сущенко зняв з будівлі Укрінформу плакат #ВОЛЮСУЩЕНКУ

Фото, відео
Укрінформ
Власний кореспондент Укрінформу Роман Сущенко, який 7 вересня повернувся в Україну в рамках обміну утримуваними особами з РФ, власноруч зняв плакат #ВОЛЮСУЩЕНКУ з фасаду інформаційного агентства.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Цим символічним жестом я хочу завершити цю дику історію", - сказав Сущенко, звертаючись до численних журналістів з балкону агентства.

Генеральний директор Укрінформу Олександр Харченко відзначив, що без перебільшення весь світ боровся за те, щоб Роман повернувся додому.

"Ми мріяли про той день, коли знімемо цей портрет, тому що в ньому не буде потреби, бо на цей балкон вийде сам Роман Сущенко. І ось цей день настав", - зазначив він.

Сущенко та його захисник Марк Фейгін цього дня проводять першу після звільнення журналіста пресконференцію в Укрінформі.

Читайте також: Сущенко розповів про плани, журналістику та чи збирається у політику

Як повідомлялося, власкора Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув із приватною поїздкою.

Роман Сущенко зняв з будівлі Укрінформу плакат #ВОЛЮСУЩЕНКУ / Фото: Геннадій Мінченко, Інна Бородаєва, Укрінформ

7 жовтня 2016 року йому висунули обвинувачення у "шпигунстві". У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.

Читайте також: Сущенко каже, що операцію з його затримання спецслужби РФ планували рік

Мосміськсуд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув'язнення в колонії суворого режиму.

До звільнення Сущенка закликали Держдеп США, ЄС, Європарламент, ОБСЄ, ПАРЄ, у комітетах ООН, Сейм Польщі, МЗС Литви. На засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні США та ЄС виступили із закликом звільнити Сущенка.

Із заявами на підтримку українця виступали такі організації, як "Репортери без кордонів", Міжнародна федерація журналістів, Комітет захисту журналістів, ЮНЕСКО, EANA, Гельсінська комісія США, міжнародне об'єднання письменників ПЕН-клубу. Крім того, в різних містах світу періодично проходили акції за звільнення Сущенка та інших українських політв'язнів.

Сущенко був нагороджений орденом "За мужність" 3-го ступеня. Також він став лауреатом премії Національної спілки журналістів України за захист свободи слова. Крім того, журі російської премії імені Андрія Сахарова "За журналістику як вчинок" нагородило його орденом Сахарова "За мужність".

Виставки малюнків Сущенка, які він створив протягом 2016-2019 років під час ув’язнення у СІЗО "Лефортово" в Москві та у колонії в Кіровській області, відбулися у Києві, Брюсселі, Варшаві, Парижі, Кишиневі, Нью-Йорку, Гданську, Страсбурзі та Празі.

Сущенко працює в Українському національному інформаційному агентстві "Укрінформ" з 2002 року, а власним кореспондентом у Франції - з 2010 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Актуально

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-