Унікальні місця: Підземний світ Малайзії

Унікальні місця: Підземний світ Малайзії

Укрінформ
"Унікальні місця" - підрубрика, у якій можна дізнатися про неймовірні та неповторні місця з усіх куточків нашого світу.

Печери Бату — одна з найпопулярніших визначних пам'яток Малайзії. Ці вапнякові печери розташовані в лісі, в районі Гомбак, недалеко від столиці країни — міста Куала-Лумпур.

Вік вапнякових горбів, в яких утворилися Печери Бату, становить близько 400 мільйонів років. В історичні часи вони використовувалися місцевими племенами Бесиси як тимчасові укриття під час занять полюванням. Для туристів ж ці печери відкрилися 19-му столітті.

Цікаво, що печери — це не тільки улюблене місце мандрівників, але ще й діючий храм, куди щорічно приїжджає величезна кількість паломників. Бату — одна з найвідоміших індуїстських святинь за межами Індії. Саме тут знаходиться найвища статуя бога Муругана, другого сина Шиви, якому поклоняються південні таміли. Перед входом в комплекс печер стоїть статуя бога Муругана висотою 43 метри. У його руках спис, покликане охороняти від злих духів і іншої нечисті.

Стеля в цих печерах знаходиться на висоті близько ста метрів. У деяких місцях є отвори, через які в печери потрапляє сонце, освітлюючи красиві вівтарі і скульптури, розташовані на них і навколо них. У комплексі є різні неопрацьовані печери, які містять різноманітний діапазон печерної фауни, включаючи деякі унікальні різновиди, такі як павуки Liphistiidae і крилани Eonycteris.

У складі комплексу «Печери Бату» знаходяться багато різних печер:

«Храмова печера», або «Світла», — основна печера комплексу Бату. Вхід сюди безкоштовний. Щоб досягти її, відвідувачі повинні піднятися по крутих сходах з 272 ступенів. За ним піднімається ціла процесія під час свят Вогню, що проходять в жовтні і листопаді, і в свято божества Муруга у лютому кожного року. У Печері розташовано безліч красивих храмів.

«Темна печера» — найбільша, її довжина — 2 км, висота — 122 метри. Сюди можна потрапити з сходів, що ведуть у «Світлу печеру» (зліва при підйомі, на 204-го ступеня). Тут ведуться дослідження флори і фауни, постійно виявляються нові екземпляри. Тут можна помилуватися сталактитами і сталагмітами, печерними перлинами і багатьом іншим. Більшість видів формувалося впродовж тисяч років, і збереглися практично в первозданному стані. Вхід в печеру платний. Самостійно потрапити в «Темну печеру» неможливо. Всі переміщення відбуваються строго організованими групами з супроводжуючим. Робити фотографії зі спалахом не дозволяється через мешкають всередині кажанів. Цей освітній тур дає реальне розуміння природи Печер Бату.

Печери Вілла. Біля основи пагорба є ще три печерних храму - Художня галерея, Печера Рамаяна і Валлувар Коттам. Цей комплекс був відреставрований і відкритий як Печера Вілла в 2008 році. Вхід в Печеру Вілла, на відміну від входу в інші святині, платний і веде по мосту через озеро. Вхід сюди платний.

Печера Рамаяна, якщо стояти обличчям до пагорба, розташована ліворуч. На шляху до печери Рамаяна знаходиться храм і статуя Хануман (мавпа, віддана помічниця Рами, высокочтимое в індуїзмі мавпоподібну божество). Печера Рамаяна має висоту до 50 метрів.

Всередині печера прикрашена фігурами персонажів індійського епосу. Тут розповідається про життя Рами у формі хронологічних літописів на нерівних стінах. Як відомо, життєпис Рами докладно описано в «рамаяні як» — одному з найбільших прикладів давньоіндійського епосу. Легенда про Рамі і інших персонажів Рамаяни справила величезний вплив на культурне свідомість народів Південно-Східної Азії. Рама вшановується індуїстами за проявлені ним якості безмежного співчуття, вірності обов'язку і релігійним принципам, його життя і діяння служать прикладом слідування високим моральним принципам.

Печера висвітлена декоративним підсвічуванням, яка виглядає дуже ефектно. Пройшовши до кінця першого рівня, ви побачите два печерних водоспаду, об'єднуються воєдино.

Стіни печери Валлувар Коттам покриті скульптурою, фресками та висіченими рифмованными двустишиями «Тируккурал» - збірки віршованих афоризмів на тамільською мовою, одна з найбільш шанованих книг на півдні Індії, авторство якого приписують письменнику філософу Тируваллувару.

У Художній галереї ви дізнаєтеся про історію життя Муругана, від народження до шлюбу і до його тріумфу над лиходієм Сурападмана. Відвідувачам пропонують аудіо тур по цій печері. Тут встановлена сцена, регулярно виступають індуські танцівниці. Також всередині є «зоопарк рептилій» зі зміями, черепахами і ящірками.

Інші розваги: Починаючи з 1892 року, Печери Бату є епіцентром індуїстського фестивалю Тайпусам. Його щороку святкують в день повного місяця тай, за тамільським календарем (випадає в період з 14 січня по 15 лютого). У печери Бату дозволені деякі тамільські ритуали, на які накладено заборону в Індії. Хода віруючих супроводжується боєм барабанів. Деякі паломники впадають в транс. Відомий він своїми кривавими обрядами і жертвопринесеннями.

Протягом трьох днів фестивалю, Печери Бату залучають близько мільйона індусів-паломників і туристів зі всього світу. Більше ніде в світі (крім Індії) це свято відзначається в такому великому масштабі. В ході фестивалю індуїсти вважають Муругана, головне божество тамілів в Південній Індії. Фестиваль починається 8-годинний ходою від храму Шрі Маха Мариаммана в Куала-Лумпурі і завершується у Храмовій Печері.

Найбільш видовищна частина фестивалю - церемонія кавада. Кавада (в перекладі «тягар») підноситься в знак подяки Муругану за виконання найпотаємніших бажань. Індуси моляться Муругану протягом року і просять його виконати найпотаємніші бажання. Під час молитви віруючий дає обітницю. Якщо бажання збулося, в день Тайпусама обітницю слід виконати. Виконання обітниці полягає у підніманні пішки 272 сходами з каваді, що символізує борг людини перед богом. За кілька тижнів до свята, віруючий, хто чинить покаяння, постить, утримується від усіх форм утіх і залишається чистим у словах, думках і справах.

Найпростіший варіант кавада - глечик з молоком. Прикрашений квітами глечик з молоком паломник ставить на голову і піднімається вгору по сходинках. Більш складний – прикрашену павиним пір'ям конструкцію, з вигляду нагадує намет, ставлять на голову і з нею починають сходження. І самий складний і болючий, і «кривавий» – церемонія умертвіння плоті. Паломники проколюють собі щоки або мову, з допомогою гачків кріплять на шкірі грудей, спини, стегон і чола різні фрукти. Вважається, що з допомогою цього ритуалу в такому людину вселяється дух святий, а тому доторкнутися до нього під час підйому по 272 сходинках – дуже хороша прикмета.

Піднявши кавада в Печерний Храм, до прочан підходять священики з освяченим попелом посипають тіло віруючих. На цьому обряд кавада закінчується, обітницю вважається виконаним, з віруючих знімають їх «тягар».

Скелелазіння

Хоча більшість туристів приїжджають тільки заради відвідування печер, вапнякові пагорби і скелі висотою 150 метрів являють собою одне з кращих місць для скелелазіння в Південно-Східній Азії. Тут пропонують безліч маршрутів сходжень для альпіністів усіх рівнів кваліфікації. Тури скелелазіння у Печери Бату пропонує компанія Vertical Adventure, подробиці можна дізнатися на їх офіційному сайті.

Як дістатися: Печери Бату розташовані в районі Гомбак (Gombak), на відстані 13 км від центру Куала-Лумпура, поруч з річкою Сунгаи Бату і однойменним селом. На громадському транспорті до Бату можна доїхати з терміналу Puduraya Bus Terminal приблизно за 45 хвилин. Також ви можете дістатися на метро до станції Putra Terminal, а звідти взяти таксі.. Дістатися можна також і електричкою від станції KL Sentral KTM Komuter по лінії Batu Caves-Port Klang Route (червоний на транзитних картах) до станції Batu Caves. Потяги ходять кожні 15 - 30 хвилин. Можна доїхати і на автобусах № 11 або № 11D, що йдуть від зупинки Bangkok Bank за адресою Bangkok Bank Berhad 105, Jalan Tun H. S. Lee. Ці автобуси зупиняються біля Печер Бату.

Поради: Печери відкриті протягом року з 07:00 до 22:00. Але найкращий час для відвідування – це ранок, який допоможе уникнути спеки і натовпу туристів.

Туроператори пропонують свої тури за 60 доларів і вище. Не варто переплачувати, краще відправитися туди самостійно.

Приїжджайте з готівкою. Є багато магазинів біля печер, але немає банкоматів.

Що стосується їжі, є кілька кафе і ресторанів індійської кухні, але краще дістатися назад у Куала-Лумпур, де якість і ціни нижчі, ніж в районі Печер Бату.

Остерігайтеся «місцевих жителів» – довгохвостих мавп. Тварина мила, але нахабна. Ні в якому разі не годуйте їх. На одному гостинці вони не зупиняться: будуть переслідувати своїх годувальників, намагатися стягнути у них речі, можуть проявити агресію і навіть вкусити, що небезпечно для здоров'я.

Читайте також: Печера Очеретяної Флейти

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-