Рідкісну гриб-квітку знайшов на Буковині спеціаліст лісового господарства
Як повідомили кореспонденту Укрінформу в прес-службі Чернівецького облуправління лісового та мисливського господарства, він побачив «цвітіння» Pseudocolus fusiformis, або кальмарника веретеноподібного, занесеного до Червоної книги України з природоохоронним статусом «рідкісний».
«Повертаючись з грибного «полювання», на полі, на громадському пасовищі, де багнистий грунт між місцинами Бучків і Плаїк, я побачив у траві яскраво-червону диво-квітку діаметром майже 15 см. Вона мала п’ять дражливих пелюсток і виглядала просто казково. Нічого подібного я зроду не бачив, хоча, можна сказати, виріс у горах і тривалий час працюю у лісі», - розповів Гав’юк.
Професійний досвід і знання природи підказали поводитися із загадковою знахідкою обережно, він зафіксував її на мобільний телефон. Кому не показував – ніхто ніколи такої квітки не зустрічав, навіть сільські старожили. А це виявилася не просто квітка, а гриб-квітка, занесений до Червоної книги України.
За словами фахівців, досі вважалося, що червонокнижний гриб під назвою кальмарник веретеноподібний (єдиний, до речі, представник роду решіточникових в Україні) зустрічається поодиноко і вкрай рідко тільки на Львівщині і в Криму. Востаннє, як свідчать поважні наукові джерела, його бачили у жовтні 2005 року. Відтоді інформації про нього не було. До речі, наслідки впливу гриба на організм людини не вивчені.
Знімок кальмарника на полонині біля с. Розтоки, а також зафіксована письмово і на диктофон розповідь Гав’юка про обставини диво-знахідки передані спеціалістам кафедри ботаніки і лісового господарства Чернівецького національного університету. Ті в свою чергу направлять інформацію до комісії і наукової ради Червоної книги України.