Туристам пропонують пожити в нетрях Мумбаї
За 2000 рупій (близько 900 грн) на добу місцева сім'я запропонує охочим притулок у себе в "лофті", обладнаному кондиціонером, телевізором з плоским екраном і новим матрацом. Для більшості жителів нетрів такі зручності - захмарна розкіш. Усі гроші отримують господарі, пише британське видання The Guardian.
У Slum Homestay Mumbai є своя сторінка в Facebook, на якій можна подивитися запропоноване житло.
Ініціативу втілив у життя 32-річний голландець Девід Бейл спільно з місцевим жителем Раві Сансі.
Бейл стверджує, що зануритися з головою в атмосферу нетрів можна, лише залишившись там на ночівлю, інакше всі враження будуть поверхневими і не дадуть реального уявлення про те, як живуть бідняки в Індії.
"Відвідувачі приходять, роблять кілька знімків для своєї сторінки в Facebook і йдуть, нічого не зрозумівши. Я працював у багатьох нетрях і знаю, що обидві сторони виграють, коли сторонній цікавиться життям мешканців і тим, як вони долають труднощі", - говорить голландець.
Близько 60% жителів 20-мільйонного Мумбаї живуть у нетрях. Житла в мегаполісі вкрай мало і коштує воно надзвичайно дорого, тому навіть багатії обурюються з приводу високої орендної плати та високих цін на нерухомість.
Однак у турів до нетрів Мумбаї є і прихильники, і противники. Якщо перші впевнені, що обом сторонам вигідна така подорож, адже мешканці отримують дохід від туристів, то другі, навпаки, засуджують "бідний туризм" за те, що він, на їхню думку, експлуатує і принижує бідняків.
Президент міжнародної некомерційної організації Slum Dwellers International, яка опікується долею жителів нетрів, Джокін Арпутхам розкритикував ініціативу. "Ці тури безглузді, і ночівля буде безглуздою. Це не об'єкти в музеї або тварини в зоопарку. Це громада, реальні люди, що живуть своїм життям. Ночівля не допоможе ані туристу, ані сім'ї", - сказав він.