Унікальна знахідка: в Єгипті розкопали майстерню мумій
У центрі комплексу - майстерня для муміфікації, де жерці готували тіла померлих до поховання, повідомляє Science Alert.
У майстерні, яка розташована на глибині 30 метрів, фахівці знайшли низку поховальних камер із трьома дерев'яними трунами, вапняковим саркофагом, мумією і предметами для потойбічного життя.
В одній з трун була посмертна маска, виготовлена з позолоченого срібла, з очима, інкрустованими кальцитом, обсидіаном і чорним каменем, який міг бути оніксом. Маски такого кшталту не знаходили з 1939 року.
"Виявлення цієї маски можна назвати сенсацією. Досі збереглося дуже мало масок з дорогоцінного металу, тому що гробниці більшості давньоєгипетських сановників були розграбовані в стародавні часи", - повідомив археолог з Тюбінгенського університету й очільник німецько-єгипетської команди, яка зробила це відкриття, Рамадан Бадрі Хусейн.
Ученим вдалося з'ясувати особу власника маски - він був другим жерцем матері-богині Мут і жерцем її зміїного втілення. Жив і помер за часів правління 26-ї династії (саїсько-перський період (664-404 рр. до н.е.)).
Комплекс складається з декількох поховальних шахт. Над однією з них археологи знайшли залишки будівлі, зведеної з глинистої цегли й блоків вапняку. Це, як з'ясувалося, було місце, де священики муміфікували тіла перед похованням. Там їх висушували з використанням натурального консерванту на основі солі, а також готували полотняні пов'язки для обгортання.
Горщики, знайдені в схожому на підвал приміщенні, містили мірні чашки й миски з назвами олій, які використовувалися в процесі бальзамування.
"Ця знахідка настільки важлива, наскільки вона велика. У нас є олії та мірні чаші - всі вони позначені ... Завдяки цьому ми можемо визначити хімічний склад олій і з'ясувати, що вони собою являють", - підкреслив Рамадан Бадрі Хусейн.
В Єгипті сподіваються, що відкриття привабить більше туристів до місць стародавніх поховань.