На Вінниччині археологи віднайшли три нові городища уличів
Про це повідомляє Інститут археології Національної академії наук України.
«У червні-липні 2019 р. археологічна експедиція ІА НАН України «Уличі» спільно з Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм проводила дослідження на території Вінницького, Калинівського, Немирівського районів Вінницької області у Побужжі. Археологічні розвідки відбувалися у рамках виконання польової частини проекту «Уличі. Археологічна карта». Цього сезону локалізовано три нових городища, для яких готується документація щодо включення пам’яток до реєстру нововиявлених (Вороновиця-2, Глинськ, Гущинці). Також проводились роботи з уточнення датування городища Грушківці, Комунарівка, виявлено два багатошарових поселення та ранньомодерний гончарний горн», - йдеться в повідомленні.
Для кожної пам’ятки проводилося шурфування, топографічна зйомка, низьковисотна аерофотозйомка, оглядове відео, зондажне буріння, GPS-фіксація, фіксація грабіжницьких ям на укріпленнях городищ. Ці роботи здійснювалися за підтримки «Архітектурно-археологічної експедиції» ІА НАН України та бази Вінницького обласного краєзнавчого музею.
Як зазначається, спілкування з місцевими краєзнавцями та жителями Вінниччини (Василь Мороз – с. Грушківці, Анатолій Стасюк – с. Гущинці, Марія Снігур – с. Комунарівка) збагатило археологів інформацією про нові пам’ятки, топоніми та ситуацію в окрузі городищ, а також поповнило фонди Вінницького обласного краєзнавчого музею колекцією енеолітичних крем’яних знарядь з багатошарового поселення Грушківці-2, переданого до музею Василем Морозом.
Інформацію про нововиявлені та обстежені повторно пам’ятки експедицією «Уличі» буде занесено до реєстру нерухомих пам’яток у межах роботи пілотного проєкту з ведення електронного обліку об’єктів культурної спадщини, впровадженого Міністерством культури України у Вінницькій області.
На осінній сезон заплановані археологічні розвідки, спрямовані на виявлення сільськогосподарської округи середньовічних городищ, та робота з археологічними колекціями 1970-х – 80-х р., що зберігаються у фондах Вінницького обласного краєзнавчого музею, підготовка наукового звіту про проведені польові археологічні дослідження.