"Стоунхендж" і палеовулкан: Дніпропетровщина робить ставку на археологічний туризм
Про розвиток в області археологічного туризму йшлося під час "круглого столу", що відбувся у Дніпропетровській облдержадміністрації, повідомляє пресслужба ОДА.
"Традиційно Дніпропетровщина – промислово потужний регіон, на який припадає 10% загальнонаціонального ВВП та 20% експорту в країні. Та на часі – пошук і розвиток нових джерел доходу в скарбницю області. Археологічний туризм – перспективний напрямок. Адже, як свідчить світовий досвід, міжнародний туризм розвивається швидше за торгівлю. В області багато пам’яток різних епох, які можуть зацікавити наших гостей", – зазначила начальниця управління департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА Світлана Лагутенко.
Зазначається, що на Дніпропетровщині – майже 1,8 тис. археологічних пам’яток, із них 13 – загальнонаціонального значення.
"Особливий інтерес у туристів до Дніпровських порогів. Там під водою "ховаються" залишки після всесвітнього потопу. А ще регіон має власний "Стоунхендж", навіть давніший за англійський "аналог". Це кам’яна споруда, яка досить реалістично передає форму змії. Розташована поруч із відомим порогом Ненаситець – поблизу села Нікольське", – розповів вчений та письменник Юрій Шилов.
Серед пам’яток, які, на думку учасників "круглого столу", можуть зацікавити туристів, – залишки палеовулкану. Вони збереглися в Аполонівці на Солонянщині. А в селі Домоткань Верхньодніпровського району можна подивитися на валуни, що утворилися під час зсуву криги у льодовиковий період.
У різних куточках області розташовані десять давніх майданів різноманітної конфігурації. Про їхнє походження досі точаться дискусії. Найвідоміший – "Мавринський майдан" у формі "краба". Він – біля села Межиріч Павлоградського району.
Крім того, за словами завідувача відділу археології Дніпропетровського національного історичного музею Олександра Скоріка, у регіоні планують розвивати такий напрямок, як участь туристів у археологічних експедиціях. Це дасть змогу всім охочим відчути себе справжнім шукачем артефактів і безпосередньо доторкнутися до пам’яток давнини. Серед таких, наприклад, залишки козацьких укріплень на Царичанщині.
Фото: Дмитро Следюк