"Беремицьке" запрошує туристів прогулятися "Шляхами турів"

Фото
Укрінформ
У парку природи "Беремицьке" на Чернігівщині відкривають новий туристичний маршрут "Шляхами турів", який дасть змогу спостерігати за туроподібними биками в дикій природі.

Про це повідомляється на сторінці парку в Facebook.

"Запрошуємо всіх на відкриття нового туристичного маршруту "Шляхами турів", яке відбудеться 25 липня на вхідній зоні парку", – зазначається в повідомленні.

У програмі заходу – презентації книг і проєктів фонду "Беремицьке Біосфера", присвячених турам та їхнім нащадкам, демонстрація матеріалів з виставки "Прадавній тур - минуле та сучасне" і головне – екскурсії новим маршрутом. Також обіцяють розіграш призів.

"Шляхами турів" / Фото: парк природи "Беремицьке"

"Не пропустіть нагоди бути першими відвідувачами нового маршруту. Тривалість екскурсії близько 3 годин (орієнтовно 8 км)", – написали представники парку

Охочим порекомендували надягнути закрите взуття та запастися репелентами, адже маршрут проходить болотами.

Читайте також: Новий екомаршрут покаже туристам різноманіття Малополіського Погориння

Як відомо, первісного тура вчені вважають предком сучасного бика. Його вага сягала 1000 кг, а висота в холці – 180 см. Тур був одним із найбільших в історії наземних ссавців, якого люди спочатку витіснили з середовища його проживання, а потім винищили.

В Україні тури жили до 1627 року. Сто років тому німецькі селекціонери (брати з прізвищем Хек) штучно вивели подібну до турів породу великої рогатої худоби. Наприкінці 2019 року її представників – биків Хека – завезли до парку "Беремицьке" з Латвії. Після карантину їх випустили в дику природу, де вони добре адаптувалися.

Читайте також: Круторогі "українські тури" оселилися на Чернігівщині

Парк природи "Беремицьке" розташований у Козелецькому районі Чернігівщини, його площа – близько 500 га. Парк природи "Беремицьке" розташований у Козелецькому районі Чернігівщини, його площа - близько 500 га. На території парку відтворюється первозданна природа, яка була в цих краях у V-X сторіччях (до утворення Київської Русі). Втілюючи ідею ревайлдингу (відновлення природи, притаманної тій чи іншій місцевості), працівники парку засаджують і заселяють територію тими видами рослин, тварин, птахів, комах, які утворять замкнений біологічний цикл прадавнього чернігівського Полісся. Водночас тут розвивають туризм.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-