На Донеччині туристам відкриють таємниці підземного соляного світу
Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті держпідприємства.
Пішохідний маршрут підземними соляними галереями «Таємниці підземного соляного світу» працюватиме на руднику №1 ДП «Артемсіль». Цей рудник (колишня назва – «Брянцівська копальня») – найстаріша соляна шахта Донбасу, і саме тут з 1881 року почалася історія підприємства.
Під час підземної прогулянки відвідувачі дізнаються історію солевидобутку, побачать лабіринт підземних коридорів, повний незабутніх історій. Туристи ознайомляться з раритетними шахтарськими інструментами й обладнанням, а також з методами видобутку й транспортування солі, які використовувалися раніше.
«Родзинкою» маршруту стане церковний музей, побудований наприкінці минулого століття. Спочатку тут була невелика каплиця Святого Вознесіння, в якій молилися шахтарі-соляники перед робочою зміною та після неї. Потім упродовж майже 80 років приміщення перебувало в повному запустінні. Згодом храм відновили, і зараз він буде відкритий для відвідувачів.
Зазначається, що через чудові акустичні можливості шахтних галерей тут можна буде насолодитися виконанням музичних творів у запису й хоровим співом.
Окрім того, влітку цього року планується початок роботи другого екскурсійного маршруту. Фахівці підприємства вже на етапі завершення робіт з монтажу та налагодження обладнання на глибині 300 м. Під час візиту туристи зможуть відвідати соляну залу заввишки 30 метрів, в якій проходитимуть унікальні світлові й звукові шоу.
Як відомо, ДП «Артемсіль» – найбільший виробник кухонної солі в Центральній і Східній Європі, підприємство засновано 1881 року. У 2020-му році держпідприємство виробило 1,18 млн тонн солі, а також відвантажувало свою продукцію до 15 країн світу.
Фото: ДП «Артемсіль»