У Києві презентували перші результати проєкту з маркування туристичних «магнітів» у малих містах

У Києві презентували перші результати проєкту з маркування туристичних «магнітів» у малих містах

Фото
Укрінформ
У Києві представили перші результати проєкту "Розробка методології маркування історичних атракцій у малих містах України. Культурна інтервенція в минуле заради подорожі в майбутнє".

Презентація відбулася під час пресконференції в Укрінформі.

"Проєкт ставив за ціль у малих містах України знайти і розробити інструмент, який би дав розвиток і поштовх до розвитку туризму в таких містах. Завданням проєкту було розробити методологію на прикладі міста Острог, згідно з якою відібрати найкращі атракції або визначні місця, промаркувати їх малими пластичними формами і в такий спосіб дати поштовх розвитку не тільки міста, але й бізнесу. Міста, які брали участь у проєкті, йшли такою ж самою методологією, як і Острог. На мою думку, проєкт вдався. Методологія, яка була розроблена під час проєкту, буде передана Міністерству культури та інформаційної політики для загального користування", – сказала одна із організаторок проєкту, виконавча директорка Асоціації сільських, селищних рад та об'єднаних громад України Наталія Ключник.

За її словами, п’ять громад понад півроку розробляли туристичні маршрути та ескізи скульптур, які використовуватимуться для маркування атракцій. Зокрема, міста Броди Львівської області, Полонне Хмельницької області, Володимир-Волинський Волинської області, Кременець Тернопільської області та Батурин Чернігівської області.

Зокрема, начальниця відділу проєктної та інвестиційної діяльності виконкому Острозької міської ради Ольга Стецюк розповіла, що в Острозі 25 історично-туристичних локацій уже промарковані малими пластичними формами. Вона зазначила, що головний герой скульптур – хлопчик Острожик.

"Уже в січні ми почали працювати з командою над розробленням самого героя. Знайшли легенду, що на території міста проживало плем’я остророгів, острогів. Тому саме такий герой, який би запам’ятався не тільки дорослим, але й дітям, Острожик, поселився у нас. Я впевнена, що для туристів буде дуже цікаво відвідати наше місто і пройти цікавий квест, який можна завантажити на програмі izi.travel. Біля кожного Острожика прикріплений QR-код, який дуже просто працює. Ним можуть користуватися, як дорослі, так і малі. Перейшовши за QR-кодом, можна прочитати цікаву легенду, історію про місто", – поділилася результатами роботи Стецюк. 

Вона також розповіла, що незабаром в Острозі з’являться ще п’ять нових Острожиків. Окрім того, Стецюк повідомила, що вони з командою, яка працювала над створенням ескізу форми, подали до Українського культурного фонду новий проєкт – дитячу книгу-путівник, в якій Острожик ходитиме помаркованими маршрутами і розповідатиме історію міста.

Читайте також: Туристичні «магніти» Бродів ознакують мініскульптурками бобрів

На прикладі Острога п’ять інших міст упродовж понад пів року шукали своїх героїв, розробляли ескізи, а дехто навіть уже встановив маркування на локації. Так, директор Полонського історичного музею Олександр Дацик розповів, що в Полонному на 17 атракціях також уже встановлені скульптури. "Наш персонаж – це Дух Хо", – зазначив він. 

У Кременці, за словами директорки бібліотеки імені Юліуша Словацького Оксани Вальчук, наразі розроблені ескізи, створені за міськими легендами. У центрі усіх 16 сюжетних композицій, які розповідатимуть про історію міста, буде Дівчина Веселка.

Директорка комунального підприємства "Туристично-інформаційний центр Володимир-Волинської міської ради" Ірина Ковальчук зауважила, що проєкт у Володимирі-Волинському перебуває на стадії втілення. "Ми довго обирали головного героя. До фіналу дійшов дракон, тому що міська леганда говорить, що на березі річки Луги жив дракон і на найдавнішому символі міста також зображений дракон", – розповіла Ковальчук.

У Києві презентували перші результати проєкту з маркування туристичних «магнітів» у малих містах / Фото: Олена Худякова, Укрінформ

У зв’язку з тим, що представники міст Батурина та Броди не змогли завітати на пресконференцію, їхні скульптури-маркування представила виконавча директорка Асоціації сільських, селищних рад та об'єднаних громад Наталія Ключник. Вона повідомила, що головними героями композицій Батурина будуть козаки, які на десятьох атракціях розповідатимуть про історичні події, що відбулися в місті. Водночас у Бродах, за словами Ключник, триває робота над створенням героя – пана Бобрицького. "Місто засноване на болотах, звісно, у болотах живе містер Бобрицький. Це бобер, який відображатиме галичанина, який веде по місту і показує всі прекрасні речі", – додала вона.

Проєкт реалізує Асоціація сільських, селищних рад та об'єднаних громад України спільно з Державним історико-культурним заповідником міста Острога за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-