ЮНЕСКО збільшує допомогу українському інформаційному простору
Про це повідомляє пресслужба медіарегулятора, передає Укрінформ.
Як зазначається, заступник гендиректора ЮНЕСКО Тауфік Желассі та голова Національної ради Ольга Герасим’юк за результатами офіційної онлайн-зустрічі домовилися про такі перспективи співпраці, як розширення наявних та реалізацію нових проєктів і програм в Україні для підтримки незалежної журналістики і безпеки медійників в умовах російської агресії; створення й підписання меморандуму про допомогу українським мовникам, які зазнали втрат внаслідок нападу росії і військових дій в Україні - ЮНЕСКО надасть конкретну допомогу для відновлення й розширення мовлення в різних регіонах України, зокрема, необхідне обладнання для здійснення мовлення і створення контенту.
Крім того, на пропозицію голови Національної ради ЮНЕСКО розгляне можливість передачі Україні контент-програм країн-учасниць організації щодо історичної культурної спадщини, освітніх проєктів світового рівня, а також публіцистичних програм, спрямованих на розвиток і забезпечення свободи слова.
Український регулятор і ЮНЕСКО домовилися про подальшу співпрацю та постійний обмін інформацією між сторонами в режимі 24/7 для розбудови медіапростору в Україні.
У Нацраді додали, що зараз до України прикута увага всього світу, тому ЮНЕСКО запрошує українських медійників активно долучатися до всіх форумів організації, доносити правду про події в Україні на світовому рівні й розвивати партнерство.
Зокрема, заступник генерального директора ЮНЕСКО запросив до участі у щорічній міжнародній конференції в межах відзначення Всесвітнього дня свободи преси. Вона відбудеться цьогоріч у травні в Уругваї. Делегація України візьме в ній участь онлайн.
Як повідомляв Укрінформ, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення запустила проєкт Мedia Heart of Ukraine – про мужність і героїзм українських медійників.