Олена Зеленська подякувала ВООЗ за підтримку України у воєнний час
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба глави держави.
Перша леді подякувала ВООЗ за допомогу обладнанням, технікою, медикаментами, та участь у розслідуваннях воєнних злочинів росіян щодо медиків та руйнування установ.
Вона також розповіла доктору Клюге про ініційовану нею національну програму з надання психологічної допомоги постраждалим від війни.
«Ви знаєте про фізичні рани й загибель людей, які спричинила в Україні росія. Ми задумалися над тим, як загоїти більш підступні й тривалі рани – психологічні. Адже можна сказати, що психічне здоров'я нині підірване в кожного українця: у тих, хто безпосередньо пережив насильство в окупації, втрату близьких під обстрілами, у тих, хто безпосередньо воює», – відзначила перша леді.
За її словами, проблеми із психікою мають і ті, хто просто живе у стані постійної тривоги, невизначеності, хто втратив дім і роботу. Діти й батьки, літні люди, люди з інвалідністю – кожен із них переживає війну по-своєму трагічно. «Від того, як вони подолають зараз цей стрес і шок, загоять цю глибоку рану, без перебільшення, залежить майбутнє нашої країни – це окрема перемога, яку ми маємо здобути», – додала Зеленська.
Вона також звернулася до ВООЗ із проханням надати експертну допомогу у створенні такої програми.
Зі свого боку Ганс Клюге пообіцяв посприяти в цьому, а також в організації зустрічі Олени Зеленської з королевою Бельгії Матильдою, яка є активним амбасадором ООН у сфері проблем психічного здоров’я у світі та опікується кількома відповідними фондами.
Дружина Президента також запропонувала тему для цьогорічного Всесвітнього дня психічного здоров’я, який відзначається у жовтні (щороку його тема змінюється відповідно до викликів часу). Перша леді України виступила з ініціативою присвятити цьогорічну дату психічному здоров’ю у воєнних умовах.
«Війна в Україні зачепила не тільки нашу державу. Мені здається, психічні наслідки відчули на собі й у Європі», – зауважила вона.
Як повідомляв Укрінформ, Зеленська вважає, що Україні потрібен ізраїльський досвід у створенні національної програми психологічної допомоги.
Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України