Коваль зі Швеції продав 30 своїх робіт, аби придбати автомобіль «швидкої» для ЗСУ
Про це Людвіг Одман розповів в Івано-Франківську, передає кореспондент Укрінформу.
«Як почалась війна, я почав малювати, аби сконцентруватись на чомусь, бо у перші дні війни не міг ні їсти, ні спати, ні працювати. Це була арттерапія. Все, що я чув у новинах, намагався намалювати. Дружина запропонувала це продати, але я вагався, кому це потрібно. Втім, спробував і виставив свої роботи в Інстаграмі та Фейсбуці. Тоді зрозумів, що люди це купують, щоб підтримати Україну. Я зробив з кожного малюнку копії, їх було 30 з авторськими підписами. Виставив їх на продаж і роботи розкупили. Так я зібрав 7 тисяч доларів на автомобіль «швидкої допомоги», але й тепер я не зупинятимусь і продовжу це робити», - запевняє Одман.
За його словами, ковалі зі Швеції та Норвегії нині у різний спосіб збирають гроші, аби допомогти українським військовим. Хтось ходить по людях і збирає гроші, інші продають свої скульптури та виставляють різні речі на аукціон. Ця група називається «Об’єднання для України - ковалі без кордонів».
«Це вже 9-й автомобіль, який ми передаємо на передову завдяки нашому «ковальському фронту», створеному на початку війни», - повідомив співзасновник міжнародного фестивалю «Свято ковалів» в Івано-Франківську Віктор Вінтоняк.
За його словами, найбільш активними на «ковальському фронті» нині є майстри з Канади, США, Словаччини, Польщі, Норвегії, Швеції, Австрії та Австралії. Завдяки спільним зусиллям вже вдалося відправити на передову 8 позашляховиків, сказав він, додавши, що тепер туди вирушить «швидка», яка рятуватиме життя військовим у Харківській області.
«Завдяки волонтерам автомобілі не їдуть на передову порожніми, а заповнені усім необхідним для бійців», - додав Віктор Вінтоняк.
Нині він сподівається якнайшвидше побачити всіх ковалів після війни в Івано-Франківську. Адже фестиваль «Свято ковалів» проходив тут 17 разів поспіль і став справжньою візитівкою міста.
Фото ілюстративне