У Литві для українських школярів та вчителів розробили дві моделі навчання - Науседене
Про це Науседене сказала під час Другого міжнародного саміту перших леді та джентльменів у Києві, передає Укрінформ.
«Від початку війни Литва прийняла приблизно 22 тисячі українських дітей. Ми намагалися ставитися до них так само, як до інших дітей в Литві. Кожен з них мав можливість вивчати українську мову, літературу та історію. Крім того, деякі діти поступили до освітніх закладів, але при цьому продовжували навчатися дистанційно в Україні. Викладачі, які прибули разом з дітьми, допомагають дітям інтегруватися до освітніх закладів. Вже 500 викладачів працюють в литовських школах», - сказала Науседене.
Вона підкреслила, що Литва зосередила особливу увагу на забезпеченні українських потреб дітей з переміщених родин. Зокрема, працюють українські бібліотеки, проводяться різні заходи, кінофестивалі, все це - безкоштовно для українських громадян, які прибули до Литви.
Перша леді Литви також розказала, що під час підготовки до нового шкільного року, маючи обмежені ресурси, в країні шукали належний баланс між якісною освітою, безперервністю освітнього процесу, з одного боку, а з іншого – забезпеченням захисту української самобутності.
Відповідно існують дві моделі навчання. Перша - діти, родини яких планують повернутися до України за першої можливості, від початку нового навчального року можуть навчатися дистанційно за українським навчальним планом. При цьому вони отримають в Литві освітню допомогу, і зможуть вивчати литовську мову та інші предмети.
Друга - ті українські родини, які «вирішили прив’язати своє майбутнє до Литви», навчатимуться в литовських школах литовською мовою. «Втім, вони матимуть можливість вивчати свою рідну мову і отримувати знання про історію та культуру України», - підкреслила Насуедене.
Як повідомляв Укрінформ, сьогодні за ініціативи дружини Президента Олени Зеленської відбувається Другий міжнародний саміт перших леді та джентльменів. На заході обговорюється повоєнне майбутнє України та світу.