У Запоріжжі волонтери шиють для військових спальники з використанням нанотехнології
Про це з волонтерського штабу повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Головне аби було тепло, сухо і можна було швидко вилізти з нього. І важливо також аби він був не надто об'ємний, але в ньому було комфортно", - каже швачка Олена.
Вона є відомою запорізькою дизайнеркою, тож до кожного завдання підходить завжди творчо та прискіпливо обдумує кожну деталь.
"Перш ніж шити спальники, я вивчала питання, з якої тканини він має бути, питала у альпіністів, які ходять на "мінус". Я підібрала тканину, яка є водовідштовхуючою з мембраною, яка зберігає тепло, утеплювач - сучасні нанотехнології, не синтепон. Я вже 20 років шию гірськолижні костюми і вже тестувала цей наповнювач. Окрім теплових якостей, він добре тримає форму", - каже Олена.
Спальний мішок, який вона розробила, на блискавці. Якщо її повністю розстібнути, то спальник фактично перетворюється на ковдру.
Жінка каже, що коли його розкроїла, то приміряла на себе і зрозуміла, що немає подушки. Тож, придумала спеціальний підголовник.
Він же і є сумкою для спальника. Тобто, в цю умовну кишеню складається спальник. Він займає мало місця і його можна легко пристібнути до рюкзака", - говорить волонтерка.
Вона додає, що пошив саме зимового "мішка" є досить важливим питанням, адже військові не можуть носити із собою по два штуки.
Запорізькі волонтери почали шити для військових теплі спальники / Фото: Дмитро Смольєнко. Укрінформ
"Ми маємо розуміти, що туристи сплять в спальника і в наметах, а військові - в окопах. Зараз я дуже чекаю відгуки від військових. Якщо вони скажуть, що треба щось допрацювати чи покращити, то все врахуємо і зробимо", - додала Олена.
Деякі військові вже протестували спальник. Кажуть: в ньому тепло і зараз можна спати, навіть, просто окопі.
«Паляниця» – найбільший волонтерський центр Запоріжжя, що фокусується на допомозі військовим. Основними напрямками роботи є виробництво і монтаж фортифікаційних споруд, виробництво бронежилетів, забезпечення медикаментами, гуманітарною допомогою, автомобілями та високоточною технікою воїнів ЗСУ, Тероборони, Нацгвардії, ДСНС.