У Польщі готуються до прийому другої хвилі українських біженців

У Польщі готуються до прийому другої хвилі українських біженців

Укрінформ
У Польщі готують базу для прийому взимку другої хвилі втікачів війни в Україні. Водночас, у Польщі роблять ставку на допомогу українській владі на місці, аби більшість українців залишилася в Україні.

Про це в ефірі RMF.FM зазначив заступник глави МВС Польщі Бартош Гродецький, а також пише в понеділок видання Rzeczpospolita, передає Укрінформ.

За словами Гродецького, уповноважений уряду Польщі з питань біженців з України Павел Шефернакер, міністр з питань соціальної інтеграції Агнешка Сцігай, а також воєводи та представники органів самоврядування РП зараз “готують базу до потенційної чергової хвилі біженців з огляду на наближення зими”. Він додав, що польська влада також веде переговори з українською стороною, оскільки Київ хоче, щоб українці залишалися на батьківщині, а Варшава хоче допомогти в цьому.

Читайте також: У Польщі «людиною року» назвали усіх громадян, які допомагають українцям
Відео дня

Гродецький повідомив, що Польща бере активну участь у створенні контейнерних містечок в Україні, обладнаних обігрівачами і генераторами.

Він зауважив, що в Польщі на сьогодні перебуває до 1,3 млн утікачів від війни в Україні.

Своєю чергою газета Rzeczpospolita пише, що польський уряд у співпраці з українською владою змінює стратегію щодо воєнних біженців. Зокрема, Варшава будує контейнерні містечка в Україні для 20 тис. внутрішньо переміщених людей. Уже зведено 19 таких містечок за польські кошти. В коментарі виданню Шефернакер зазначив, що український уряд робить усе можливе, щоб не було чергової хвилі утікачів від війни за кордон.

Читайте також: Євростат фіксує зменшення кількості українських біженців у низці країн

Утім, він не виключає різні сценарії розвитку подій і того, що велика кількість українців знову приїде до Польщі. За його словами, влада готується до цього, хоча він особисто переконаний, що “цей сценарій не здійсниться”.

“Сьогодні немає ознак того, що почнеться нова хвиля біженців. Українці дбають про те, щоб якомога більше людей залишалося в їхній країні. Вони знають, що наступна хвиля біженців буде їхньою поразкою у цій війні, тому що росіяни хочуть, щоб українці залишили країну і ніколи не поверталися”, - наголосив Шефернакер.

Видання підкреслює, що Варшава зацікавлена, аби більшість українців залишалися вдома. Rzeczpospolita звертає увагу, що на допомогу утікачам від війни в Україні (проживання, харчування, соціальна допомога), без врахування надання військової допомоги Києву, Польща виділила з власного бюджету близько 5,5 млрд злотих (1,2 млрд $). Газета підкреслює: уряд Польщі не в змозі більше платити таких значних коштів на утримання українців. Відтак, з нового року вони змушені будуть частково платити за своє проживання, а система соціального забезпечення (ZUS) Польщі обмежить виплати українцям, які часто перетинають українсько-польський кордон.

Читайте також: Берлін облаштовує місця для розміщення нових біженців з України

Своєю чергою міністр з питань соціальної інтеграції Агнешка Сцігай в ефірі радіо Plus у понеділок зазначила, що зараз в Польщі готово понад 100 тис. місць для прийому українців, а також додатково готуються резервні місця, які можна буде швидко облаштувати.

Як інформувало раніше агентство, польський уряд поступово обмежуватиме допомогу для біженців із України, які тривалий час перебувають у Польщі. Зокрема, йдеться про тих понад 80 тис. людей, які тривалий час проживають у центрах тимчасового розміщення коштом польської держави. З 1 січня наступного року уряд Польщі хоче запровадити 50% власної участі в оплаті проживання для тих осіб, які перебувають в центрах тимчасового розміщення понад 120 днів. Це передбачатимуть зміни до спецзакону про допомогу біженцям, який має запрацювати з 1 січня.

Змінами до цього закону також пропонується «заморожувати» виплату соціальної допомоги громадянам України у момент виїзду з Польщі в Україну. Це положення передбачатиме, що якщо хтось щоразу виїжджатиме з Польщі, то соціальна допомога, яку виплачують гміни (адміністративна одиниця Польщі) чи ZUS, заморожуватиметься.

Читайте також: Східна Європа готується до нової хвилі українських біженців із наближенням зими – Reuters

Водночас якщо громадянин України повертатиметься до Польщі, то питання відновлення виплати соціальної допомоги вирішуватиметься за процедурою інституції, яка видає цю допомогу.

Загалом у Польщі може перебувати до 3,5 млн громадян України, зокрема до 1,3 млн тих, які прибули до країни після початку повномасштабної агресії росії проти України 24 лютого.

Фото: СТК

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: