«Непросте рішення». Як російська пропаганда пояснювала втечу з Херсона
Укрінформ
Від минулого тижня над звільненим Херсоном знову майорять українські прапори
Втрата контролю над єдиним обласним центром України, який росіянам вдалося окупувати під час повномасштабного вторгнення, стала потужним ударом по залишках репутації військово-політичного керівництва РФ. Згладити гострі кути намагалися пропагандисти. Хоча їхній цех цього разу діяв більш скоординовано, ніж під час вересневої втечі окупантів з Харківщини, приховати посилення ідеологічного розколу все ж не вдалося.
Підготовка росіян до здачі Херсону
Командування російської армії, вочевидь, розуміло безперспективність спроб утримати Херсон, поки Збройні сили України методично знищували логістику противника. Тому виведення підрозділів з міста розпочалося за декілька тижнів до офіційного оголошення. Про це свідчать зокрема:
заяви російського командування про «непросту ситуацію» в Херсоні та високу вірогідність «непростих рішень»;
спроби залякати місцеве населення підготовкою наступу ЗСУ та масованих артилерійських обстрілів;
переміщення окупаційної адміністрації з Херсона до Генічеська;
організація депортації цивільного населення, яку окупанти назвали евакуацією та використали для прикриття переміщення підрозділів і техніки з правого на лівий берег.
Все це відбувалося протягом жовтня. Лише 9 листопада російське Міноборони оприлюднило погано зрежисоване відео наради за участі Шойгу і Суровікіна, на якій було оголошено про рішення залишити Херсон.
Як росіянам пояснювали необхідність виведення військ
Командувач окупаційними військами РФ в Україні Сергій Суровікін пояснив ухвалення «непростого рішення» необхідністю зберегти особовий склад — чи не вперше з початку «спецоперації» російське командування показово переймалося життями підлеглих.
Російська пропаганда в цілому підтримала цю версію:
представники умовної «партії яструбів» Пригожин і Кадиров, котрі раніше не жаліли епітетів для «генералів-нездар», цього разу «поставилися з розумінням» до «непростого рішення». І навіть публічно похвалили Суровікіна та його особисті якості;
таке саме «розуміння» проявили і численні Telegram-канали, переклавши відповідальність за «непросте рішення» на «попередників» Суровікіна;