Суд Москви не прийняв позов "Татнафти" про стягнення з України $144 мільйонів
Про це повідомляє Інтерфакс.
"Суд прийняв рішення припинити провадження за заявою "Татнафти" про визнання і приведення до виконання рішення іноземного суду, винесеного 29 липня 2014 року міжнародним комерційним арбітражем, і повернути "Татнафті" суму держмита", - заявила суддя.
Представник компанії заявив, що рішення буде оскаржено.
Як повідомлялося у квітні, російська компанія "Татнафта" подала клопотання до Арбітражного суду Москви (і Високого суду Лондона) про примусове виконання арбітражного рішення від 29 липня 2014 року, згідно з яким українська сторона зобов'язана виплатити $144 млн.
ПАТ "Татнафта" пред'явила позов Україні у травні 2008 року на підставі російсько-української угоди про захист інвестицій (1998 р.).
Згідно з повідомленнями у ЗМІ, цьому передував захід на підприємство нових акціонерів, близьких до української групи "Приват" і бізнесмена Олександра Ярославського. Внаслідок судових розглядів частка татарстанських акціонерів була практично обнулена, а на підприємстві з'явився новий великий акціонер, пов'язаний з групою "Приват" - ТОВ "Корсан".
З самого початку Укртатнафту створено відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. При цьому 18,296% акцій НПЗ належали структурам, близьким до ВАТ "Татнафта", ще 28,7788% - Міністерству майна Татарстану.
У жовтні 2007 російська "Татнафта" заявила про силове захоплення НПЗ, припинивши постачання нафти на НПЗ, і подала позов у міжнародний арбітраж.
Арбітраж у липні 2014 року зобов'язав Україну виплатити "Татнафті" компенсацію у розмірі 112 млн доларів плюс відсотки. Пізніше апеляційний суд Парижа залишив у силі два арбітражні рішення, що зобов'язують Україну виплатити компенсацію ВАТ "Татнафта".