Експерти вважають землетруси в КНДР наслідками ядерних випробувань

Експерти вважають землетруси в КНДР наслідками ядерних випробувань

Укрінформ
Серія землетрусів і зсувів біля ядерного випробувального майданчика Північної Кореї, найімовірніше, означає, що шосте і найбільше ядерне випробування дестабілізувало регіон.

Вочевидь цей майданчик не можна більше використовувати для випробування ядерної зброї,  повідомляє Reuters із посиланням на експертів.

“Серія землетрусів викликала підозри в експертів і спостерігачів, що останнє випробування, як стверджує КНДР, водневої бомби могло завдати шкоди гірській місцевості у північно-західній частині країни, де були проведені всі шість ядерних випробувань Північної Кореї”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у п’ятницю вранці зафіксований ще один невеликий землетрус біля випробувального майданчика КНДР, але на відміну від землетрусів, пов'язаних з ядерними випробуваннями, цей, напевно, не був наслідком людської діяльності. 

Землетрус став останнім у ланцюзі щонайменше трьох поштовхів, які можна було спостерігати після ядерного випробування КНДР 3 вересня.

Читайте також: Вашингтон домовиться з Токіо й Сеулом, як протидіяти Ким Чен Ину

За даними Південнокорейської метеорологічної адміністрації, землетрус у п'ятницю мав магнітуду 2,7, його епіцентр був на глибині 3 км у провінції Північний Хамгьон у КНДР. Геологічна служба США (USGS) повідомила, що магнітуда становила 2,9.

"Я думаю, що регіон Пунгері наразі зазнав сильного удару. Якщо у цьому регіоні відбудеться ще одне випробування, це може спричинити загрозу радіоактивного забруднення", - заявив головний науковий співробітник Південнокорейського сейсмологічного інституту Кім Со Гу.

За даними 38 North - базованого у Вашингтоні проекту, який моніторить ситуацію у Північній Кореї, - після шостого випробування на супутникових знімках було виявлено численні зсуви на всьому ядерному полігоні.

"Пунгері став майданчиком для ядерних випробувань Північної Кореї тому, що ця територія вважалася стабільною, і в минулому тут нечасто можна було побачити струси", - сказав Хон Тхе Гьон, професор з науки про Землю сеульського університету Йонсей. 

Він додав, що нещодавні невеликі землетруси свідчать про те, що випробування можуть спричинити деформацію земної кори.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-