ЄС і східні партнери визначили 20 завдань співпраці до 2020 року
Про це йдеться у спільній декларації саміту «Східного партнерства», затвердженій лідерами у п'ятницю, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.
«Відчутні результати для наших громадян перебувають у центрі нашої взаємодії із «Східним партнерством». На тлі чотирьох пріоритетів, затверджених на саміті «Східного партнерства» у Ризі у 2015 році, нині визначено 20 ключових сфер і цілей до 2020 року», - йдеться у документі.
Серед таких завдань визначені покращення комунікації між людьми, включаючи більшу взаємодію із організаціями громадянського суспільства; забезпечення гендерної рівності та недискримінації; зміцнення стратегічних комунікацій та підтримка незалежних ЗМІ.
У сфері економіки названі цілі з поліпшення інвестиційного і бізнес-середовища; розвиток малого і середнього бізнесу; спрощення доступу до фінансових ресурсів; створення робочих місць; гармонізація цифрових ринків; підтримка міжрегіональної торгівлі між ЄС та партнерами.
У сфері урядування планується зміцнення верховенства права та антикорупційних механізмів; підтримка імплементації судових та адміністративних реформ; посилення співробітництва у сфері безпеки.
У галузях енергетики, транспортної інфраструктури та кліматичних змін передбачається розвиток ключових транспортних мереж, посилення безпеки постачань у сфері енергетики; покращення енергетичної ефективності та розвиток відновлюваних джерел енергії; покращення охорони довкілля та боротьба з кліматичними змінами.
У питанні мобільності та контактів між людьми передбачається досягнення прогресу з візової лібералізації; збільшення інвестицій в освіту для молоді; створення школи «Східного партнерства»; інтеграція між ЄС і східними партнерами сфер і систем досліджень та інновацій.
Серед конкретних рішень зазначені цілі і завдання передбачають виділення 100 млн євро кредитів у національних валютах країнам-партнерам на підтримку малого і середнього бізнесу.
Цифровий пакет включає виділення 50 млн євро на гармонізацію плати за роумінг мобільного зв'язку.
170 млн євро планується акумулювати на розвиток керівних інституцій і органів влади.
На розбудову транс'європейської транспортної інфраструктури може бути виділено 150 млн євро.
На заходи з енергоефективності – 225 млн євро.
Освітній фінансовий пакет для молоді включає 340 млн євро.
У сфері енергетики в документі наголошується на допомозі й участі ЄС у модернізації української ГТС.