У вічній мерзлоті на Алясці виявлені великі поклади ртуті
Якщо ця мерзлота розтане, наслідки для людства можуть бути трагічними, йдеться в статті Science Alert.
Автори роботи вивчили зразки керна з вічної мерзлоти Аляски. Вчені досліджували 13 кернів з глибини від одного до двох з половиною метрів. Зразки були взяті з 2004 по 2012 роки в різних точках Аляски.
Аналіз показав, що у вічній мерзлоті ртуті міститься в десять разів більше, ніж було отримано за останні 30 років через антропогенну діяльність.
Сумарно в областях вічної мерзлоти, за оцінками вчених, знаходиться близько 800 кілотонн ртуті. Це значення більш, ніж в 2 рази перевищує сумарний вміст ртуті в інших місцях, включаючи грунт, океан і атмосферу, пише Новое время.
"Близько 24% всього грунту Землі становить вічна мерзлота, і саме в ній знаходяться величезні запаси ртуті. Що станеться, якщо вічна мерзлота розтане? Наскільки далеко пошириться ртуть? Це питання, на які ми маємо відповісти", - зазначив провідний автор дослідження Пол Шустер.
На думку авторів роботи, танення льодовиків, яке викликане глобальним потеплінням, може привести до катастрофи. Метал, який вивільнюється, перетворюється на токсичну метилртуть. Це з'єднання є небезпечним токсином, який викликає порушення роботи нервової системи, починаючи від ураження рухових функцій і закінчуючи дефектами розвитку мозку.
"Аляска і інші північні регіони можуть виявитися в зоні забруднення метилртуттю. Всі ці території, на яких ведеться переважно натуральне сільське господарство, будуть отруєні", - вважає Шустер.