Виведення військ РФ із Придністров'я: Молдова проситиме допомоги у світу
Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив міністр закордонних справ Молдови Тудор Уляновскі.
"Конкретний план дій перебуває на фінальній стадії розробки всередині країни, але ідея і стратегія полягають у тому, щоб просувати це питання (виконання резолюції Генасамблеї ООН про виведення російських військ із Придністровського регіону. - Ред.) в структурах ООН, в рамках ОБСЄ, в діалогах з партнерами на двосторонньому рівні, щоб якомога більше країн підтримали позицію Молдови", - сказав Уляновскі.
Він подякував керівництву України за те, що наша країна була співавтором резолюції Генасамблеї ООН. На переконання Уляновскі, те, що резолюція була схвалена більшістю країн-членів ООН – дуже чіткий сигнал Росії, що міжнародне співтовариство підтримує Молдову і закликає РФ закінчити процес повного і безумовного виведення військ і озброєнь з її території.
Водночас, глава МЗС зауважив, що у Молдові розуміють, що резолюція – не панацея, оскільки вона не має санкційних механізмів. Однак він не погодився з тим, що це символічний документ.
"Це резолюція більше політична, але не символічна, як дехто говорять. Це дуже важливий документ, який є доповненням до Стамбульських угод 1999 року, під якими представники Росії поставили підпис, що РФ зобов'язується повністю і беззастережно вивести свої війська з території Молдови", - акцентував Уляновскі.
Він також підкреслив, що дуже важливе не тільки повне, а й безумовне виведення військ.
"Деякі російські колеги кажуть, що війська можуть бути виведені після політичного врегулювання у Придністров'ї, але водночас – воно вже багато років блокується. Тому я думаю, коли на території Молдови не буде іноземних військ, це сприятиме знаходженню політичного врегулювання. Ми не повинні мати чужих військових, щоб вирішити політичне питання. Навпаки, потрібно прибрати військових і замінити нинішню військову миротворчу силу міжнародною цивільною миротворчою операцією", - наголосив глава МЗС Молдови.
Як повідомлялося, Генеральна асамблея ООН 22 червня прийняла резолюцію про виведення російських військ із Придністровського регіону. Україна заявляла про свою готовність надати коридор для їх виведення.