Єврокомісія у травні може запустити процес приєднання Північної Македонії та Албанії

Єврокомісія у травні може запустити процес приєднання Північної Македонії та Албанії

Укрінформ
Єврокомісія має намір наприкінці травня представити доповідь щодо стану справ у країнах-партнерах і на основі цього документа рекомендувати розпочати переговори з Північною Македонією та Албанією щодо їх приєднання до ЄС.

Про це заявив Єврокомісар з питань розширення та політики сусідства Йоганнес Ган у вівторок на засіданні Комітету Європарламенту у закордонних справах, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми маємо дивитися на довгострокову перспективу. Єврокомісія наприкінці травня представить річний звіт щодо ситуації в кожній окремій країні в регіоні, включаючи Туреччину. І я очікую, що на основі цього звіту ми рекомендуватимемо розпочати переговори щодо членства в ЄС для Північної Македонії, а також для Албанії», - зауважив Єврокомісар.

Він нагадав, що ухвалення будь-яких питань стосовно розширення Євросоюзу потребують одностайного консенсусу серед усіх його членів. Щоб дійти до такого етапу, країни-партнери мають провести реформи та виконати цілу низку критеріїв щодо готовності.

Водночас, за словами Єврокомісара, оцінюватиметься не просто адаптація певних законів, а насаперед їх практичне застосування, зокрема у сфері боротьби з корупцією.

Читайте також: Єврокомісія прокоментувала провал голосування щодо Brexit — готові до сценарію "no-deal"

При цьому, на думку Гана, якщо країна-партнер виконала свої зобов’язання, європейська сторона має виконати свою частину угоди та позитивно поставитися до початку процесу входження в ЄС.

«Певна частина людей занепокоєні, що деякі країни можуть приєднатися до ЄС вже завтра. Але, якщо згадати приклад Хорватії – переговори щодо її вступу до ЄС тривали 8 років. Я не кажу, що переговори (з новими кандидатами) будуть такими самими тривалими, ймовірно, це буде менш тривалий час», - зауважив представник Єврокомісії.

Він також висловив переконання, що входження до Європейського співтовариства країн Західних Балкан відповідає стратегічним інтересам Євросоюзу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-