Штати можуть направити на Близький Схід ще 10 тисяч військових
Про плани Пентагону повідомили відразу кілька інформагентств з посиланням на неназваних чиновників, пише DW.
Цей крок спрямований на зміцнення безпеки в регіоні та не є відповіддю на нові загрози з боку Ірану.
Остаточне рішення поки не ухвалене, наголошують офіційні особи. Крім того, у Пентагоні обговорюють можливість відправити в регіон зенітно-ракетні комплекси Patriot і додаткові кораблі.
Конфлікт між Тегераном і Вашингтоном загострився після того, як Іран відмовився виконувати частину зобов'язань у рамках Спільного всеосяжного плану дій (СВПД), з якого США раніше вийшли в односторонньому порядку. Тегеран відвів п'яти учасникам групи "п'ять плюс один" 60 днів на захист нафтового і банківського секторів країни від санкцій Сполучених Штатів.
Євросоюз, Франція, ФРН і Велика Британія відкинули ці вимоги, а президент США Дональд Трамп оголосив про введення нових обмежувальних заходів відносно Ірану. Вони спрямовані проти гірничодобувного та сталеливарного секторів економіки Ісламської Республіки.
У травні Вашингтон направив у регіон Центрального командування ЗС США авіаносне ударне угруповання на чолі з авіаносцем "Авраам Лінкольн" і тактичну групу бомбардувальників, а пізніше — десантно-вертолітний корабель "Арлінгтон" і зенітно-ракетний комплекс Patriot. Радник президента Сполучених Штатів з нацбезпеки Джон Болтон зазначив, що США "не прагнуть до війни з іранським режимом", однак готові відреагувати на будь-який напад Корпусу вартових ісламської революції або регулярних військ Ірану.