Генсек ООН привітав екоактивістку Тунберг з прибуттям до Нью-Йорка
Про це Гутерреш написав на власній сторінці у Twitter.
“Ласкаво просимо до Нью-Йорка, Грето Тунберг!» - написав він.
Welcome to New York, @gretathunberg!
— António Guterres (@antonioguterres) August 28, 2019
The determination and perseverance shown during your journey should embolden all of us taking part in next month's #ClimateAction Summit.
We must deliver on the demands of people around the world and address the global climate crisis. pic.twitter.com/dGUZr9fFQM
Генсек ООН переконаний, що потрібно досягти результатів у подоланні глобальної кліматичної кризи - на вимогу людей в усьому світі.
«Цілеспрямованість та ощадливість, яку ви продемонстрували під час своєї подорожі, надихає всіх нас на участь у кліматичному саміті наступного місяця», - додав Гутерреш.
Як повідомляв Укрінформ, у середу, 28-го серпня, о 15:00 за місцевим часом яхта «Маліція ІІ» з шістнадцятирічною шведською екоактивісткою Гретою Тунберг на борту пришвартувалася до причалу North Cove Marina у Нью-Йорку.
Цьому передувала двотижнева подорож Тунберг з Великобританії через Атлантичний океан.
Шістнадцятирічна активістка стала відомою, оголосивши екопротест «П‘ятниці заради майбутнього», і відмовившись відвідувати школу щоп'ятниці. Таким чином вона прагнула привернути увагу урядів до глобальної загрози змін клімату та закликати їх до негайних дій. Скоро протест дівчини став глобальним, а вона сама - одною з лідерок екоактивізму у світі.
Коли Грету Тунберг запросили до штаб-квартири ООН у Нью-Йорку для участі у кліматичному саміті організації у вересні, екоактивістка відмовилася використовувати для подорожі літак, бо така подорож забруднює повітря вуглецевими викидами. Тому вона вирушила у подорож на вітрильній яхті із сонячними батареями, яка не наносить жодної шкоди довкіллю.
Навіть прикордонники, які зустріли Тунберг у затоці Нью-Йорку для здійснення контролю, використовували катери з електричними двигунами, аби не зашкодити її місії.
У п`ятницю Тунберг планує взяти участь у протесті молоді перед штаб-квартирою ООН у Нью-Йорку, аби вимагати від урядів негайних дій проти змін клімату, а згодом - у кліматичному саміті ООН у вересні.