Парламент Британії поновив роботу - генпрокурор закликає до дострокових виборів

Парламент Британії поновив роботу - генпрокурор закликає до дострокових виборів

Укрінформ
Генеральний прокурор Британії Джеффрі Кокс виступив з гострою критикою на адресу британського парламенту, який відновив у середу свою роботу після рішення Верховного суду про незаконне припинення роботи цього органу.
З такою позицією він виступив перед Палатою громад Британії, повідомляє The Guardian.

“Цей парламент - мертвий парламент. Він більше не повинен засідати. Не має морального права сидіти на цих зелених лавках...", - заявив Кокс, додавши, що парламент повинен був висунути вотум недовіри уряду, однак не зробив цього.

За його словами, також парламент повинен визначити умови, на яких країна покине ЄС, “але цей парламент тричі відмовився приймати акт про вихід”.

Кокс назвав діючий парламент “ганьбою”.

Також Кокс двічі закликав уряд погодитися підтримати дострокові загальні вибори.

Планується, що у середу у парламенті також виступить прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон, який перервав свій візит на Генасамблею ООН в Нью-Йорку та передчасно повернувся до Лондона. Попередньо зазначається, що виступ Джонсона відбудеться не раніше 19:00 за київським часом.

Як повідомлялося, Верховний суд Великої Британії 24 вересня залишив без задоволення апеляцію уряду на рішення Вищого цивільного суду Шотландії, який 11 вересня визнав незаконним рішення уряду відправити британський парламент на примусові канікули. Судді Верховного суду одноголосно постановили, що уряд не надав достатніх підстав для такого заходу. Рішення Джонсона "без прийнятної причини" позбавляє парламент можливості виконувати свою роботу як законодавчого органу, а також органу, який контролює дії виконавчої влади, йдеться в рішенні суду.

Читайте також: Джонсон перервав візит до США

П'ятитижневі примусові канікули почалися в ніч на 10 вересня. Блокування парламенту було спрямовано на те, щоб не залишити депутатам часу для ефективної протидії сценарію "жорсткого" Brexit, вважають експерти.

Проте парламенту вдалося зробити низку кроків із запобігання Brexit без угоди з Євросоюзом. Зокрема, 9 вересня Єлизавета II підписала закон, який має позбавити британський уряд права здійснити "жорсткий" Brexit без схвалення законодавців. Згідно з ним, уряд має постаратися досягти нової угоди з ЄС на засіданні Європейської Ради 18 жовтня. Якщо до кінця жовтня не вдасться домовитися з Брюсселем, то Джонсон має попросити у Брюсселя відстрочку на три місяці - до 31 січня 2020 року.

З самого початку Велика Британія планувала вийти з ЄС 29 березня 2019 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-