Нью-Йорк відзначив День звільнення від рабства концертом та гуляннями
Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку.
У святкуванні в центрі міста взяли участь десятки тисяч людей. На Тайм-Сквер відбувся концерт місцевих зірок. А у Брукліні відкрили статую Джорджа Флойда – афроамериканця, який торік загинув у Міннеаполісі від рук поліцейського.
Губернатор штату Нью-Йорк Ендрю Куомо оголосив, що на честь свята (його тут називають Juneteenth) 11 пам’яток, у тому числі Всесвітній торговельний центр, буде підсвічено кольорами прапора, який символізує цей день, - червоним, чорним і зеленим.
День звільнення від рабства у Нью-Йорку / Фото: Володимир Ільченко, Укрінформ«Нью-Йорк пишається тим, що приєднався до всієї країни під час першого загальнонаціонального святкування визволення поневолених афроамериканців», - наголосив Куомо.
Кореспондент Укрінформу поцікавився у людей на Тайм-Сквер, що для них особисто означає цей день.
«Це свято мало бути узаконене давно, - сказала Лі Мей, яка спеціально приїхала з іншого міста на народні гуляння. - Я дуже рада, що його нарешті відзначаємо по всій Америці, я підтримую Нью-Йорк у цьому».
Жителька міста Кіа Джефферсон поділилася: «Це свято дуже багато означає для нас, я прийшла сюди з двома подругами, щоб разом погуляти й відчути загальну радість».
Пара Моріо Гайнс та Боббі Волкер вважають звільнення від рабства надзвичайно важливою подією в історії США. «Це важливо для мене особисто, - сказав Моріо, - бо йдеться про звільнення моїх пращурів… Вони завжди мріяли про свободу, і нарешті вони стали вільними, а ми сьогодні святкуємо цей день».
Джаніна Бернетт називає нове свято «дуже важливим», бо воно «дає можливість згадати про звільнення від рабства». «Сьогодні ми згадуємо і нібито цим самим ще раз звільняємося від рабства», - зауважила вона.
Як повідомляв Укрінформ, Джо Байден підписав закон, відповідно до якого 19 червня, оголошено федеральним святом, що знаменує завершення епохи рабства у США.
Цього дня 1865 року генерал війська Конфедерації Гордон Грейнджер оголосив у Техасі наказ про те, що всі тамтешні раби стають вільними. Прокламацію, яка офіційно заборонила рабство, президент Авраам Лінкольн підписав ще за два з половиною роки до того.