Колишня структура ЮКОСу відсудила у Росії $5 мільярдів у Міжнародному арбітражі
Як передає Укрінформ, про це повідомляє РБК, із посиланням на нідерландський фонд Yukos, який керує судовими процесами, пов'язаними з ліквідацією ЮКОСу.
Видання уточнює, що Постійний третейський суд у Гаазі, як правило, не оголошує результатів адміністрованих ним арбітражних розглядів. При цьому про рішення на користь Yukos Capital також повідомило профільне видання Global Arbitration Review.
За даними голландського фонду, арбітраж виніс фінальне рішення в п'ятницю, 23 липня, «визначивши, що Росія незаконно експропріювала позики, які Yukos Capital видав своїй колишній материнській компанії, і не дала здійснитися правосуддю щодо цієї справи у російських судах». Підставою для розгляду спору був Договір до Енергетичної хартії, який Росія підписала в 1994 році (застосовувала тимчасово, але не ратифікувала).
Yukos Capital ініціювала арбітражний розгляд проти Росії в 2013 році та спочатку вимагала компенсації від держави на $13 млрд. Це одна зі справ так званої другої хвилі, що відрізняються від основної міжнародної справи ЮКОСу, в якій колишні мажоритарні акціонери ліквідованої компанії домагаються компенсації на $60 млрд через нідерландські суди.
Як повідомлялося, в липні 2014 року третейський суд у Гаазі визнав експропріацією дії Росії стосовно ексвласників компанії ЮКОС, оголошеної банкрутом 2006 року. У 2015 році окружний суд Гааги скасував це рішення. У лютому нинішнього року Апеляційний суд Гааги знову задовольнив скаргу ексакціонерів. Росія оскаржила рішення суду в травні, а в жовтні під час попереднього розгляду попросила призупинити його виконання. Претензії до Росії висунули Group Menatep Limited - Hulley Enterprises, Yukos Universal Limited і Veteran Petroleum Ltd.
У грудні 2020 року Конституційний суд Росії прийняв ухвалу, в якій фактично дозволив уряду РФ не виконувати рішення міжнародного арбітражу в Гаазі про виплату багатомільярдних компенсацій акціонерам ЮКОСу.
Фото з сайту inforesist.org