Тихановська вважає перші санкції ЄС проти режиму Лукашенка недостатньо дієвими
Про це вона заявила під час організованого німецькою видавничою групою Zeit заходу «Час для демократії», в якому взяла участь онлайн, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Перші санкції ЄС не були адекватною відповіддю на масові катування в Білорусі…. Після того як літак (Ryanair - ред.) був змушений сісти в Мінську, політична відповідь Європи була досить сильною і дуже швидкою», - заявила Тихановська.
За її словами, запроваджений тоді пакет санкцій спричинив певну зміну поведінки владних структур, і декого з затриманих у Білорусі відпустили.
Водночас, коментуючи думку, що санкції мають бути обмежені, тому що через них страждають люди, лідерка білоруської опозиції заявила, що «люди страждають не через санкції, а через насильство, катування та утиски».
За її словами, люди в Білорусі перестали виходити на вуличні акції тому, що «ціна стала занадто високою», адже усвідомлюють, що через відкрите висловлення своєї думки можуть опинитись у в’язниці.
При цьому Тихановська підкреслила, що хоча «почуття страху повернулося до білорусів, але бажання змін, бажання протестувати все ще залишається». За її словами, в умовах, коли в країні не залишилось незалежних ЗМІ, білоруси використовують інші можливості для обмінюватися інформацією, як-от онлайн-платформи.
"Опоненти влади тепер використовують інші форми спілкування, наприклад через месенджер Телеграм та Ютьюб. Політв’язні також можуть надіслати повідомлення з в’язниць. Люди використовують ті невеликі можливості, які мають на місцевому рівні, вони використовують кожен дюйм, щоб продовжити протест", - сказав Тихановська.
Як повідомлялося, 23 травня літак ірландської авіакомпанії Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса через повітряний простір Білорусі, здійснив вимушену посадку в Мінську.
Після приземлення були затримані двоє пасажирів - колишній редактор опозиційного Телеграм-каналу Nexta Роман Протасевич і його подруга, громадянка РФ Софія Сапега.
Наприкінці червня Протасевича і Сапегу перевели під домашній арешт.
Після інциденту з літаком Європейська рада вирішила застосувати додаткові індивідуальні санкції проти посадових осіб та державних установ Білорусі, а також обмежувальні заходи проти економіки країни.
Загалом ЄС запровадив 3 пакети санкцій проти режиму Лукашенка.