Родичі жертв катастрофи MH17 сподіваються почути у вироку суду, якою була роль Росії

Родичі жертв катастрофи MH17 сподіваються почути у вироку суду, якою була роль Росії

Укрінформ
У Нідерландах у судовому комплексі “Схіпхол" розпочалося чергове судове засідання у справі про збиття літака рейсу MH17.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі, слово у суді мають родичі загиблих. Вони сподіваються, що суд у вироку вкаже, якою була роль Росії у трагедії MH17, і хто іще, окрім чотирьох обвинувачених, може бути причетний до трагедії.

“Ми знаємо досить багато про чотирьох обвинувачених, але ми не знаємо про тих, хто винен у трагедії з боку Росії. Я сподіваюся, що у вироку суд вкаже, що це була за система, якою була роль Росії, що вона робила на сході України. Це дуже важливо для родичів”, - сказав під час свого виступу нідерландець Піт Плуг, член правління фонду “Авіакатастрофа”, який утратив у трагедії брата, невістку і племінника.

Він також зазначив, що роль Росії у трагедії MH17 дуже важливо відобразити, щоб запобігти таким катастрофам у майбутньому. Так, на його думку, збиття українського літака в Ірані, є наслідуванням такої поведінки.

“Роль Росії важливо відобразити для того, щоб міжнародна спільнота могла запобігти цьому в майбутньому. Минулого року ми бачили в Ірані, як легко подібне може повторитися. Поведінку Росії можна назвати одним словом - огидна. Росія бреше, не співпрацює, звинувачує Україну”, - наголосив він.

Загалом сьогодні слово у суді матимуть 8 родичів загиблих.

Як повідомляв Укрінформ, Окружний суд Гааги у березні 2020 року розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу MH17.

Читайте також: У справі МН17 хочуть опитати курського комбрига – РФ ігнорує звернення

Пасажирський Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на тимчасово окупованій частині Донецької області 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу «Бук», який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

Читайте також: Росія залякує адвокатів родичів жертв трагедії МН17 - ЗМІ

19 червня 2019 року слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування ЗРК "Бук". Це колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони "ДНР" Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник ГРУ Генштабу збройних сил РФ, глава "ГРУ ДНР" Сергій Дубинський, підполковник ГРУ Олег Пулатов (усі - громадяни РФ), громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці "ДНР".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-