Зведення «стіни» і військові навчання: Естонія збирає резервістів біля кордону з РФ
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на національне телерадіомовлення ERR.
Збори стосуються особового складу інженерних батальйонів, а також рота розвідки.
Як уточнює естонський Департамент поліції та прикордонної охорони, резервісти зокрема займуться встановленням на східному кордоні тимчасового загородження довжиною до 40 кілометрів. Загородження з ріжучого дроту буде встановлено не більше ніж у десяти місцях, у яких вищий ризик незаконного перетину кордону.
Для загороджень буде використано ріжучий дріт довжиною приблизно 120 км, його буде встановлено у три шари. Головна увага - на наземний кордон із РФ.
Генеральний директор Департаменту поліції та прикордонної охорони Ельмар Вахер наголосив, що рівень небезпеки на кордонах Естонії не змінився і безпосереднього ризику посилення міграційного тиску зараз немає, однак «події у Польщі, Литві та Латвії» вимагають зміцнення прикордонної інфраструктури й в Естонії. За його словами, встановлення дротяних загорож для гарантування безпеки кордону є тимчасовим рішенням.
«Ми продовжимо будівництво державного кордону в прискореному темпі, оскільки це є вкрай важливим для запобігання масовій міграції. За оцінкою експертів з безпеки, міграційний тиск як метод гібридної війни використовуватиметься роками, і для превенції та припинення цього потрібні не лише фізичні загородження, а й вся інфраструктура з технікою для моніторингу», – наголосив Вахер.
Раніше міністр оборони Естонії Калле Лаанет заявив, що у разі потреби ЗС Естонії готові встановити на східному кордоні 130 кілометрів загороджувального дроту, щоб підготуватися до можливої гібридної атаки на Естонію.
Протяжність естонсько-російського кордону становить 333,7 км.
Як повідомлялося, міграційна криза на кордоні Білорусі з країнами ЄС триває з кінця червня. Польща та країни Балтії звинувачують Білорусь та Росію у гібридній агресії з використанням штучно створеного міграційного потоку.
Декілька тисяч мігрантів розбили табори на кордоні Польщі та Білорусі і періодично намагаються прорватися через загородження.
Нині безпосередньо на кордоні перебувають 3-4 тисячі мігрантів, загалом у Білорусі - до 20 тисяч.
Польща планує збудувати до середини 2022 року на лінії кордону з РБ загородження висотою понад 5 метрів.
Литва запровадила на кордоні з Білоруссю надзвичайний стан.
Фото: mil.ee