В уряді Словенії закликають закрити кордони ЄС для мігрантів
Як передає Укрінформ, про це повідомляє агенція Reuters.
Виступаючи на міжнародній конференції з питань міграції у Сараєво, Алеш Хойс сказав, що міністри внутрішніх справ країн Європи стурбовані пандемією коронавірусу, міграційною кризою, що, за його словами, є гібридною війною, яку веде Білорусь на східних кордонах ЄС, а також падінням уряду в Афганістані.
«Усі ці три чинники додатково сприяли збільшенню кількості нелегальних мігрантів, котрі рухаються до Європи та Балкан, дестабілізуючи ЄС», – сказав Хойс журналістам.
Словенський урядовець порівняв теперішню ситуацію з напливом біженців та мігрантів у 2015 році, коли країни ЄС прийняли близько мільйона людей, які рятувалися від війни у Сирії, але зазначив, що цього разу є велика різниця, і біженці більше "не вітаються".
Він додав, що Олександр Лукашенко веде "гібридну війну", і що ЄС не дозволить нікому використовувати мігрантів у політичних цілях.
За його словами, переговори з Лукашенком поки не дали видимих результатів, але він вважає, що криза закінчиться навесні наступного року, коли Польща завершить процес закриття своїх кордонів.
"Я вважаю, що зовнішні кордони мають бути захищені, навіть, за потреби, парканом", - сказав Хойс, додавши, що він підтримує ініціативу, згідно з якою ЄС має фінансувати будівництво огорожі на своїх зовнішніх кордонах.
Як повідомлялося, Польща на початку вересня запровадила на 30 днів надзвичайний стан у 183 населених пунктах Підляського і Люблінського воєводств, які межують з Білоруссю. Згодом НС було продовжено на 60 днів – до кінця листопада.
Від початку вересня польські прикордонники зафіксували понад 3,8 тис. спроб нелегального перетину кордону Польщі з Білоруссю. 6 жовтня було зафіксовано 667 спроб нелегального перетину кордону з Білорусі до Польщі.
Польща і Литва змонтували огорожу з колючого дроту на кордоні з Білоруссю від проникнення груп нелегальних мігрантів.
РП та країни Балтії звинувачують режим Лукашенка у свідомій дестабілізації ситуації на кордоні, підкреслюючи, що міграційний тиск є організованими діями Мінська проти Варшави і Вільнюса.
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький повідомляв, що в Білорусі перебуває понад 10 тис. осіб, перевезених з Близького Сходу, переважно з Іраку та Сирії, з метою проведення гібридної атаки, ініційованої в Мінську та Москві. Прикордонна служба Польщі оприлюднила фотографії з телефонів нелегальних мігрантів, де видно, що вони відвідували туристичні місця у Мінську.