У Сербії суд виніс вирок бойовику, який воював на сході України - ЗМІ
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Балканський оглядач у Фейсбуці.
«Він винен у тому, що в період з 18.10.2014 р. до середини листопада 2014 року брав участь у збройному конфлікті в іноземній державі, знаючи, що це заборонено законодавством, та спонукав інших осіб до вчинення цього злочину», – йдеться у тексті вироку від 22 жовтня.
Засуджений зв'язувався в Сербії із зацікавленими людьми в участі в бойових діях на сході України через соціальні мережі, а потім електронною поштою "відправляв їм авіаквитки на рейс із Белграда до Москви".
Також, згідно з вироком, він передав їм інформацію про їхнє подальше переміщення з Москви до Алчевська в Україні, який перебуває під контролем проросійських сил, "щоб зазначені особи брали участь у збройному конфлікті на території України".
Додається, що підсудний раніше приєднався до проросійських бойовиків добровольцем на сході України.
Обвинувачений, як зазначено в рішенні суду, свою вину визнав. Суд виніс обвинувальний вирок на підставі угоди про визнання винуватості.
У документі, однак, суд не назвав особу засудженого, приховавши всі деталі – від імені та прізвища, року народження, адреси проживання, а також імен інших осіб.
Зазначається, що участь та організація участі у бойових діях в іноземній державі є кримінальним злочином з початку застосування змін до Кримінального кодексу Сербії від 2014 року, із загрозою покарання та позбавленням волі на строк до десяти років.
Загалом, як ідеться у повідомленні, за участь у бойових діях на сході України на боці бойовиків російських збройних формувань Верховний суд Белграда за період з 2015-го по 2018 роки виніс 32 вироки. Усі вироки були винесені на підставі угоди про визнання винуватості. У 28 випадках суд засудив підсудних до умовного покарання, а чотирьох осіб – до домашнього арешту на шість місяців.
Як повідомляв Укрінформ, суд чеського міста Пльзень засудив до 20 років ув'язнення у тюрмі суворого режиму найманця, який воював у Донецьку й Луганську.
Фото: Балканський оглядач, Facebook