Лавров нагадав про вторгнення Росії в Грузію, коли тій пообіцяли членство у НАТО

Лавров нагадав про вторгнення Росії в Грузію, коли тій пообіцяли членство у НАТО

Укрінформ
Глава МЗС РФ Сергій Лавров пригрозив, що розширення НАТО на схід без урахування позиції Москви є "грою з вогнем", нагадавши також про російську військову інтервенцію у 2008 році в Грузію, якій, як і Україні, пообіцяли перед цим членство в Альянсі.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це Лавров заявив у своєму виступі на 28-му засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ у Стокгольмі в четвер.

"Рішення бухарестського саміту НАТО у квітні 2008 року про те, що Грузія та Україна стануть членами НАТО, - міна в сам кістяк конструкції європейської безпеки. Один раз у серпні 2008 року вже "рвонуло", коли Михайло Саакашвілі, який перебував в ейфорії від НАТО-перспективи, наважився на авантюру, яка обернулася надзвичайно тяжкими наслідками для самої Грузії та підвела ситуацію у сфері безпеки в Європі до небезпечної межі. Ті, хто завчено повторюють бухарестські тези і твердять, що у питанні розширення НАТО "треті країни" не мають права висловлювати свою позицію, грають з вогнем", - заявив російський міністр.

Він додав, що розгортання сил НАТО у безпосередній близькості від стратегічно важливих для безпеки РФ районів є "категорично неприйнятним".

Лавров також нагадав слова Путіна від 1 грудня про те, що Росія "в діалозі зі Сполученими Штатами та їх союзниками" наполягатиме на "випрацюванні конкретних домовленостей, які виключатимуть будь-яке подальше просування НАТО на схід та розміщення систем зброї, які становлять нам загрозу, у безпосередній близькості до території Росії". За його словами, найближчим часом Москва "внесе відповідні пропозиції".

Як уже повідомлялося, у Стокгольмі триває 28 Рада міністрів ОБСЄ, під час якої Україну та її інтереси представляє міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

На неформальній вечері в середу перед початком ради міністрів ОБСЄ глава МЗС України у присутності міністрів країн-учасниць спростував пропагандистські тези глави МЗС РФ Сергія Лаврова щодо України. При цьому до обміну думками долучився держсекретар США Ентоні Блінкен, який рішуче висловив підтримку українському колезі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-