Білоруська опозиція у Брюсселі сказала, чого чекає від саміту Східного партнерства

Білоруська опозиція у Брюсселі сказала, чого чекає від саміту Східного партнерства

Укрінформ
Напередодні саміту Східного партнерства, який відбудеться 15 грудня у Брюсселі, білоруська опозиція висловила свої погляди на ситуацію в країні, відносини з Євросоюзом та ставлення до Східного Партнерства, участь в якому Білорусі була припинена за рішенням режиму Лукашенка у червні.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Для нас дуже важливо відчувати підтримку Європейського Союзу. Ми вдячні за суттєву фінансову допомогу, яку ЄС виділяє для громадянського суспільства Білорусі. Наразі вона навіть більш важлива, ніж рок тому, тому що зараз режим фактично знищив незалежні медіа та проводить системні репресії проти громадських активістів. Легітимність режиму Лукашенка в Європі не визнають, і було б неправильно, якщо б цей режим був представлений на саміті Східного Партнерства», - зауважив у бесіді з кореспондентом Укрінформу Валерій Ковалевський, який відповідає за міжнародні справи в команді лідера білоруської опозиції Світлани Тихановської.

Білоруська опозиція у Брюсселі висловила очікування перед самітом Східного партнерства / Фото: Дмитро Шкурко, Укрінформ

Відкрита конференція під назвою «Нова роль політики Східного Партнерства для Білорусі» відбулася у Брюсселі завдяки сприянню Постійного Представництва Чеської республіки при ЄС. У зустрічі з громадськістю взяли участь представники білоруської опозиції та громадські активісти, офіційні особи Посольства та Уряду Чеської Республіки, а також представники громадськості бельгійської столиці.

Як повідомлялося, минулої неділі, 12 грудня, за кілька днів до саміту Східного Партнерства, у Брюсселі за ініціативи Високого Представника ЄС відбулася зустріч офіційних осіб ЄС з представниками білоруської опозиції. У зустрічі взяли участь Президент Європейської Ради Шарль Мішель та міністри закордонних справ 12 країн Європейського Союзу.

13 грудня Єврокомісія оголосила виділити додаткову суму у 30 мільйонів євро для підтримки білоруського громадянського суспільства, правозахисників та незалежних медіа. Загальний обсяг такої допомоги ЄС з серпня 2020 року склав 65 мільйонів євро.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-