США планують збільшити постачання енергоносіїв до Європи, якщо РФ вдасться до шантажу
Як передає Укрінформ, про це повідомляє The New York Times.
На думку посадовців Білого дому, домовленості про постачання палива з альтернативних джерел у Європу ще до початку справжньої кризи мають гарантувати, що союзники зможуть пережити енергетичний шантаж з боку Росії.
У такому разі європейські країни будуть більш готові відрізати російські фінансові установи від міжнародної банківської системи й долучитися до блокування експорту в Росію напівпровідників та інших ключових компонентів машинобудування й електроніки, що виробляються на основі американських технологій.
«Ми очікуємо, що будемо готові забезпечити альтернативні постачання, які покриватимуть значну частину потенційного дефіциту, - заявив журналістам у вівторок високопоставлений представник адміністрації. - Якщо Росія вирішить використовувати постачання природного газу чи нафти як зброю, це не залишиться без наслідків для російської економіки». РФ потребує доходів від нафти й газу – так само як Європа потребує енергопостачання, додав він.
Посадовець відмовився назвати країни, з якими ведуться переговори, але, очевидно, йдеться, зокрема, про Саудівську Аравію. Він також не сказав, який обсяг потреб Європи може бути задоволений шляхом постачання палива з інших джерел.
Раніше європейські союзники США висловлювалися доволі обережно щодо жорстких санкцій проти Москви в разі її вторгнення в Україну. Особливо обережною була Німеччина, яка закрила багато атомних електростанцій, збільшивши залежність від імпорту газу для виробництва електроенергії.
Припускають, що президент РФ Володимир Путін спровокував нинішню кризу в розпал зими, розраховуючи на шантаж Європи газопостачанням.
Як відомо, Росія продає близько третини всього обсягу газу й сирої нафти, що імпортуються Європейським Союзом. Торік Росія поставила в Європу близько 128 млрд кубометрів газу, причому близько третини цього обсягу пройшло по трубопроводу через Україну. Росія скоротила транзит через Україну цієї зими, і її спроба відкрити трубопровід «Північний потік-2», що з'єднує Сибір з Німеччиною, посилить залежність Європи від російських постачань.