Міноборони Литви: Населення підтримує допомогу Україні

Міноборони Литви: Населення підтримує допомогу Україні

Опитування
Укрінформ
Литовці дедалі більше довіряють армії своєї країни та військовій професії загалом, високо оцінюють членство Литви в НАТО, а також підтримують виділення допомоги Україні.

Такі тенденції виявило опитування громадської думки, проведене на замовлення Міноборони торік у грудні, повідомляє Укрінформ.

За даними опитування, литовській армії наразі довіряють 74% населення країни – це найвищий публічний рейтинг з 2014 року. У порівнянні з попереднім роком, довіра до ЗС Литви зросла на 1%. Кількість тих, хто не довіряє Збройним силам, зменшилася на 6%.

Значно зросла у Литві оцінка професії військовослужбовця – 79% позитивних оцінок (на 7% більше, ніж торік). Підтримка респондентами рішення близької людини пройти постійну строкову військову службу на добровільній основі збільшилася до 66%.

Позитивно оцінюють респонденти й внесок армії у стримування гібридної агресії з боку Білорусі (нелегальної міграції): 69% вважають, що армія надає достатню допомогу на кордоні.

Читайте також: Латвія передасть Україні разом зі Stinger екіпірування та сухпайки

Переважна більшість жителів позитивно оцінюють членство Литви в НАТО – 89% (на 2% більше, ніж торік). При цьому 37% респондентів оцінює членство "цілком позитивно", (на 8% більше, ніж роком раніше).

Присутність союзників на території Литви сприятливо оцінили 88% респондентів (на 5% більше від торішнього). 78% учасників опитування погоджуються з тим, що бойова група НАТО в Литві допомагає зупинити вороже настроєні держави. 81% згодні з тим, що навчання за участю союзників у Литві покращують підготовку до оборони Литви та попереджають ворожі дії. Респонденти схвалюють участь литовських військових у міжнародних операціях на прохання НАТО – 78%. 74% учасників опитування вважають, що Литва має захищати чи надавати військову допомогу країнам НАТО під час воєнного конфлікту.

62% литовців схвалюють допомогу Україні, яку вважають однією з дружніх стосовно Литви європейських держав поряд із Латвією, Польщею, Німеччиною та Естонією.

Читайте також: Глава міноборони Литви назвав три причини для підтримки України

Стратегічними партнерами Литви респонденти найчастіше називають Польщу, Німеччину та США.

Результати опитування показали, що жителі Литви дедалі більше схвалюють підвищення бюджету на оборону. 71% учасників опитування (на 5% більше, ніж торік) вважають, що на оборону мають виділяти 2% ВВП країни. За рік на 10% зросла кількість респондентів (до 47%), які вважають, що до 2030 року на оборону мають виділяти 2,5% ВВП.

За рік на 10% більше литовців зазначили, що завжди бачать інформаційні атаки та фейки (це число зросло до 58%). Жителі Литви, як і раніше, виявляють інформаційний вплив Росії – 6% стверджують, що РФ свідомо намагається впливати на жителів Литви, намагаючись вплинути на їхню позицію. 68% респондентів погоджуються з тим, що Росія та Білорусь здійснюють гібридні атаки з метою дестабілізації ЄС та НАТО. При цьому 47% жителів Литви погоджуються з тим, що литовські відомства належним чином забезпечують кібербезпеку.

Опитування на замовлення МО 16-29 грудня 2021 року провела соціологічна компанія Spinter tyrimai.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-