Ізраїль стурбований, що Штати, зосередившись на агресії РФ, випустять з уваги Іран
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на щ.
Ізраїльські та американські офіційні особи під час відеоконференції обговорили хід перемовин щодо Іранської ядерної угоди, що проходять у Відні, і стратегію подальших дій у цьому питанні. За даними видання, ізраїльтян непокоїть те, що Білий дім, зосередившись переважно на українському питанні, приділяє менше уваги проблемі Ірану.
"Радник з національної безпеки Білого дому Джейк Салліван підкреслив, що хоча США віддають перевагу дипломатії, Штати готують також інші варіанти запобігання отриманню Іраном ядерної зброї в разі провалу переговорів", - ідеться в заяві Білого дому.
Раніше в Білому домі визначили, що переговори мають завершитися до кінця січня – початку лютого.
Відзначається, що переговори у Відні просуваються дуже повільно, водночас міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амір-Абдуллахіан на початку цього тижня заявив про можливість прямих переговорів зі США, замість нинішнього формату, у якому залучені всі учасники ядерної угоди, крім США, яку представляють перемовники від Європи, - якщо це буде необхідно для досягнення «доброї угоди».
Раніше Іран уникав таких переговорів. Речник Держдепартаменту Нед Прайс зазначив у вівторок, що адміністрація США наполягала на прямих переговорах упродовж року. За його словами, необхідна більш ефективна комунікація, оскільки «часу залишилося дуже мало».
Ізраїльські посадовці, як відзначає видання, навіть після сьогоднішніх переговорів занепокоєні тим, що російська загроза в Україні відвертає увагу міжнародної спільноти від іранської ядерної кризи й ускладнює досягненню порозуміння між США і Росією з цього питання.
Як повідомляв Укрінформ, іранська ядерна угода була укладена 2015 року під час президентства Барака Обами у форматі P5+1 (п'ять постійних членів РБ ООН, а також Німеччина із залученням ЄС).
Тегеран припинив виконання ядерної угоди після того, як експрезидент США Дональд Трамп у 2018 році вивів Вашингтон з угоди та почав кампанію максимального тиску на Іран за допомогою нових жорстких санкцій США.