Кислиця нагадав речнику Генсека, що росії серед засновників ООН немає
Про це передає Укрінформ.
«Упс! Який ляп! Слід пам’ятати: ані Російська Радянська Федеративна Соціалістична Республіка, яка зберегла своє Міністерство закордонних справ у 1945 році, ані рф не була присутня в Сан-Франциско (під час заснування ООН - ред.) і не підписувала Статут. Якщо офіс Стефана Дюжарріка покаже підпис РРФСР у Сан-Франциско, я назву це підробкою. рф не є членом-засновником!» - написав Кислиця у Твітері.
Ooops! What a blooper! Let it be remembered: Russian Soviet Federative Socialist Republic that maintained its MFA in 1945, nor RF was present in San Francisco or signed Charter. If @StephDujarric office shows a RSFSR signature in SF I call it forgery. RF is not a founding member! pic.twitter.com/yqx5KDxloe
— Sergiy Kyslytsya (@SergiyKyslytsya) April 20, 2022
У зв’язку з наближенням річниці Конференції ООН у Сан-Франциско, зазначив він, важливо нагадати, що російська федерація не входила до числа країн, які підписали Статут ООН і не є членом-засновником Організації.
«Ми сподіваємося, що секретаріат ООН надалі не ставитиме себе в незручне становище», - додав Кислиця в іншому твіті.
In light of upcoming anniversary of UN Conference in San Francisco it’simportant to remind that Russian Federation wasn’t not among signatories of UN Charter and isn’t not a UN founding member. We hope UN Secretariat will further AVOID PUTTIN’ itself in an embarrassing position pic.twitter.com/7uOTzVL0zy
— Sergiy Kyslytsya (@SergiyKyslytsya) April 20, 2022
Раніше Дюжаррік повідомив, що Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш надіслав запити Україні та росії щодо його зустрічей у Києві з Президентом України Володимиром Зеленським та в москві - з путіним.
У заяві Дюжарік, посилаючись на Гутерреша, зазначив, «що і Україна, і російська федерація є членами-засновниками Організації Об'єднаних Націй і завжди були рішучими прихильниками цієї організації».
Кислиця проілюстрував свої твіти фотографіями підписантів установчих документів ООН – України, Білорусії та СРСР.
Міжнародна конференція, на якій було засновано ООН, проходила у Сан-Франциско з 25 квітня по 26 червня 1945 року. У ній взяли участь 50 держав, які офіційно вважаються засновниками Організації. Серед них – Українська Радянська Соціалістична Республіка, Білоруська Радянська Соціалістична Республіка та Союз Радянських Соціалістичних Республік. Російська Радянська Федеративна Соціалістична Республіка ні тоді, ні пізніше (як рф) до ООН не вступала.