За два місяці у рф завели майже 2 000 справ про «дискредитацію армії» - правозахисники
Такі дані наводить у Твіттері «ОВД-Инфо» на підставі інформації сайтів судів, системи ДАС "Правосуддя", пресрелізів МВС і повідомлень, що надходять на "гарячу лінію" проєкту, передає Укрінформ.
Зазначається, що статтю застосовують практично у всіх регіонах росії, а також в окупованих Криму та Севастополі. Справ про «дискредитацію» поки що не було заведено лише в Чечні, Тиві та Магаданській області.
Мы посчитали, сколько дел о «дискредитации» армии завели силовики. Спойлер: очень много, почти 2000.
— ОВД-Инфо (@OvdInfo) May 14, 2022
Хотя статью ввели только в марте, ее применение уже стало всероссийской практикой: полиция не обнаружила «дискредитации» только в Чечне (удивительно), Тыве и Магаданской области pic.twitter.com/L3UFwu2hsm
Загалом виписано штрафів майже на 20 млн рублів, середня сума штрафу перевищує 34 тисячі руб.
Стаття про дискредитацію армії виникла в Адміністративному кодексі росії невдовзі після початку повномасштабного вторгнення в Україну. Усі відомі випадки переслідування за цією статтею пов'язані з протестами проти війни.
За повторну «дискредитацію» може бути порушена кримінальна справа, але поки що таких прецедентів не було. Однак кілька десятків кримінальних справ у росії порушено за статтею про «фейки» про дії російської армії. «Фейками» слідчі, як правило, вважають поширення тверджень, які офіційно спростовувало російське міноборони – наприклад, про причетність російських військових до масових вбивств у Бучі, Маріуполі.
Радіо Свобода повідомляє, що у суботу в різних містах росії за статтею про дискредитацію армії затримано кількох учасників одиночних антивоєнних пікетів. У Єкатеринбурзі із плакатом "Zло не может победить" затримали Івана Любімова. У Кронштадті поліція схопила місцеву мешканку Ганну Мерлухіну через табличку "Stop war" на велосипеді. У Москві на Пушкінській площі затримали Василя Борисова, який вийшов на пікет із плакатом "Нет войне".
У Санкт-Петербурзі поліцейські затримали Дмитра Ловчановського, який вийшов до Національної бібліотеки з плакатом "МИР", а також затримали активіста Олександра Шерченкова, який вийшов до пам'ятника Тарасу Шевченку з плакатом "Нет войне" (це вже сьоме затримання активіста).
24 лютого росія розпочала новий етап війни проти України – повномасштабний наступ. Ворог здійснює масовані обстріли та бомбардування мирних українських міст і сіл.